Hyundai Blue-Will: Hybridní koncept

2010-01-16a
17.01.2010 13:15 | Petr Hájek

Být ekologický a 'Green' je dnes mezi automobilkami trendem, není tedy divu, že se i firma Hyundai na letošní Detroit Auto Show pochlubila s jedním pohledným hybridem.

Jak sdělil Scott Margason (ředitel produktového plánování pro Hyundai Motor America) v interview na zmíněné akci, auto je schopno jet kompletně napájené jen ze svého Li-Pol akumulátoru, kdy zvládne cca 30-60 km. Podobně jako Toyta Prius, i tento model má motor, jehož hnací kola běží paralelně s elektromotorem.

Hyundai se nijak specificky nezmínilo o tom, že by snad zamýšlela koncept modelu proměnit v reálně dostupný kus, co ovšem pan Margason naopak sdělil, bylo to, že koncepty jsou přímo propojeny s plány pro skutečný trh a že trvá obvykle 2-3 roky, než se z konceptu stane tržní kus.

Na Hyundai Blue-Will lze narazit i pod označením HND-4 a je to v pořadí již 4. koncept, za nímž stojí Namyang Design Centrum. Li-Pol článek dodala firma LG Chem a je svým typem (a tedy i velikostí) shodný s prvním hybridem Hyundai, jež vešel ve známost jako Sonata BlueDrive.

V rámci zvýšení maximálního dojezdu pamatuje Hyundai i na takové detaily jako jsou pneumatiky s nízkým třením. Karoserie jako taková je prý vyvedena z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny a čistých bioplastů. Hyundai mimochodem plánuje do roku 2015 snížit váhu všech svých modelů o nejméně 10 %.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!