Lotus Elise

lotus2
15.03.2009 18:16 |
Warning: implode(): Invalid arguments passed in /data/web/virtuals/165016/virtual/www/subdom/www/components/article_depred.tpl.php on line 39

Pro moderního muže je neodmyslitelným módním doplňkem stylové auto, které nám svým zevnějškem může leccos napovědět o charakteru svého majitele. Hledáte-li auto, které co nejvěrněji vystihne vaši nespoutanost, smysl pro “divokou“ krásu a styl, potom je tento článek právě pro vás. Prvním adeptem, který se bude bít o vaši přízeň je Lotus Elise.

Designový skvost s vybroušenou duší sportovce si získá na svoji stranu opravdu každého, kdo se nenechal unést standardy českých silnic a očekává od svého miláčka více, než sportovní sedačky a blyštivý lak karoserie. Díky zavedené tradici ultralehkého supersportu je legendární Lotus Elise se svými 935 kilogramy bravurně ovladatelným strojem, který pokorně vykonává téměř vše, co si řidič tohoto vozu usmyslí. Díky manuální, šestistupňové, výtečně odstupňované převodovce nabízí Lotus Elise nezapomenutelný pocit z řízení. Typ motoru je řadový čtyřválec o obsahu 1796 ccm s vícebodovým vstřikováním od inženýrů Toyoty. Motor je umístěno před zadní nápravou. Jeho 192 koní si s tímto ultralehkým supersportem opravdu perfektně rozumí a z klidu na stovku je schopen vystřelit za 5,2 sekundy.

Pokud vás tento zázrak prozatím nezaujal svými technickými parametry, britští inženýři si pro zájemce připravili již ve standartu vychytávky, jako například technologii Lotus Tire Pressure, LCD displej s vysokým rozlišením a v neposlední řadě imobilizér, zabudovaný v klíčku centrálního zamykání. Zmíněný Lotus Tire Pressure je monitorovací systém, který zajišťuje okamžité upozornění, při propíchnuté pneumatice a poklesu tlaku pod bezpečnou hranici. V interiéru najdeme tříramenný sportovní multifunkční volant, perfektní sportovní sedačky, palubní počítač, elektrické ovládání oken, samozřejmě otáčkoměr, automatickou klimatizaci, alarm atd.

Samotný exteriér Lotusu Elise je srdeční záležitostí. I při jediném pohledu na toto designerské veledílo si vás dokáže tento ďáblík získat. Při pohledu zepředu můžete mít dojem, že se na vás usmívá, ale zároveň díky rozměrné mřížce chladiče působí dostatečně dravě. Již v základu nabízí Elise hliníková kola s kotoučovými brzdami, která dojem supersportu ještě více umocňují. Spočine-li náš pohled na zadní partie vozu, všimneme si výrazných dvojitých svítilen, dvojité koncovky výfuku a decentního nápisu Lotus na zádi. Díky širokým pneumatikám a nízké stavbě automobilu působí Elise perfektně usazeným dojmem na silnici.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!