Nejbezpečnější auto na světě

Publikováno: 29.10.2011 12:03 | Petr Hájek

Až příště pojedete autem, zkuste si uvědomit, jak velkou část aktivní mysli vám blokuje prostá snaha do ničeho nenarazit...

 

2011-10-29-1
 

 

S tímto novým modelem je úplně jedno, zda je jeho řidič třeba takříkajíc namol. Novinka je totiž tak měkká, že je to zkrátka úplně jedno. Na úvod pár slov k ceně a dostupnosti, Humanix iSAVE-SC1 se začne prodávat za 10 000 USD v Japonsku příští měsíc. Masovější produkce západnějším směrem by se pak mohla rozjet zhruba do roka.

Jeden by možná řekl, že je Humanix iSAVE-SC1 jen o málo víc než elektrické golfové vozítko - i zde jsou totiž 3 kola a tachometr končí na 48 km/h. Co ale chybí Humanix iSAVE-SC1 na síle, výkonu a funkcích, to více než dohání bezpečností. Celé auto je neuvěřitelně bezpečné. Dokonce natolik, že bezpečnost osoby samotné auto řídící je jaksi druhořadá a nepočítá se s ní.

Je to opravdu snad vůbec poprvé v automobilovém průmyslu, co by jeden chtěl, aby jej nějaké auto zasáhlo, namísto toho, aby jej při nárazu řídil. Namísto těla či kastle z plastu nebo kovu má Humanix iSAVE-SC1 celou základní kostru obklopenou jakýmisi nafouknutelnými balony vyrobenými z látky, z níž se dělají stany. Když tedy do někoho narazíte, polštáře utlumí kontakt, který díky nevysoké rychlosti prý ani sám o sobě nebude nějak přehnaně nebezpečný.

Podobné auto přináší celou řadu zajímavých věcí - zdá se vám, že někdo na parkovišti parkuje dost natěsno? Není problém se vpasovat díky několika měkkým nárazům! Když zapomenete auto zabrzdit, nestane se toho příliš - někde se jemně opře o další auto, strom nebo patník. Kreativní osoby jistě samy přijdou ještě na řadu atraktivních věcí, které by šlo s podobnou hračkou realizovat...

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!