Supersport Lamborghini Aventador: vůz pro milovníky stíhaček

Publikováno: 08.05.2011 19:55 | Patrik Svatoš

Pokud jenom maličko patříte mezi automobilové fanoušky, tak vám jistě neutekla zpráva o nové vlajkové lodi automobilové značky Lamborghini. Každému automobilovému fajnšmekrovi musí plesat srdíčko radostí, poté co poprvé spatřil některou fotografii tohoto trhače asfaltu. Celý název je Lamborghini Aventador LP700-4 a pokud vás opravdu zaujalo, tak mám pro vás špatnou zprávu. Nové Lambo je již na více jak rok dopředu vyprodané a pokud nejste mezi šťastlivci, kteří neváhali a šáhli do své kapsy zhruba pro 255 000€ - základní cena (cca 6 400 000,- Kč) bez daně, tak si budete na své vysněné auto chviličku počkat.

 

Někoho z vás na první pohled napadne, že se snad designéři inspirovali u nějaké stíhačky. Ano, pokud vás to opravdu napadlo, máte pravdu! Již v limitovaném modelu Reventón byla patrná inspirace u leteckého průmyslu a Aventador v tom jenom pokračuje. Bok automobilu je zdoben několika chladícími otvory, zejména pro dvanáctiválcový motor a kotoučové brzdy. Nový je design pětipaprskových kol, které mají vzadu 20palců a vpředu 19palců. Dveře se po vzoru svých předchůdců vyklápějí nahoru, ovšem v úplně novém úhlu.

Jak již bylo řečeno, Lamborghini Aventador LP700-4 disponuje 6,5litrrovým dvanáctiválcovým motorem se čtyřmi ventily na válec. Výkon tohoto auta je opravdu brutální, motor je vyladěný na 515kW (700 koní) v 8250 min-1 a maximální točivý moment činí 690 Nm v 5500 min-1 . Výkon je rozdělen na všechny čtyři nápravy pomocí systému Haldex. Zrychlení této stíhačky je opravdu úchvatné, myslím si, že k času 2,9 z 0 na 100km/hod. není co dodávat. A pokud budete chtít prohnat svého krasavce na některém okruhu, popřípadě německé dálnici, váš čtyřkolový miláček je schopný se dostat až k hranici 350km/hodinu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!