Bakeshop: záchytný bod všech mlsných jazýčků

Publikováno: 08.02.2015 12:00 | Jiří Hofbauer

Doby, kdy lidé byli posedlí komerční s kávou z papírového kelímku s plastovým víčkem, jsou na ústupu. Válcují je místa, která v sobě kombinují příjemnou kavárnu, domácí pekárnu a civilní bistro. Jedním z takových je i Bakeshop, který najdete pár kroků od Staroměstského náměstí.

IMG_2030

Zdroj: Menstyle.cz

Bakeshop na rohu ulic Kozí a V Kolkovně nabízí skvělou kávu, vždy čerstvé pečivo a z menu si můžete vybrat i něco pořádného k snědku. Není divu, že Bakeshop patří v Praze k nejoblíbenějším podnikům. Ráno sem můžete zajít na double cappuccino (89 Kč), jogurt s ovocem a domácím müsli (75 Kč) a na velký šunkový croissant (75 Kč). To jsou i moje ranní must-have. V poledne se tady můžete potkat na rychlý oběd a vybrat si ze široké nabídky slaných koláčů (195 Kč) a domácí limonádu. Večer určitě nebudete jediní, kdo si odtud domů odnese vypečené jarní kuřátko (250 Kč), krevetový špíz (80 Kč/100 gr), porci couscousu nebo čerstvého mrkvového salátu (cca 65 Kč/100 gr) a dva kousky dortu.

IMG_2029

Zdroj: Menstyle.cz

IMG_2019

Zdroj: Menstyle.cz

Dorty rozhodně nesmíte vynechat! Vyrábí je v několika velikostech a obměňují podle sezóny. Současně si tady můžete objednat i dort podle vašich představ.

IMG_2024

Zdroj: Menstyle.cz

IMG_2021

Zdroj: Menstyle.cz

Zatímco nadnárodní řetězce kaváren cílí především na turisty, v Bakeshopu potkáte skutečně pražské domorodce. Matky a manželky od rodiny, které si sem zabalené v dece zaběhnou pro čerstvý ořechový chleba. Byznysmeny, kteří ještě před vstupem na burzu odstartují den porcí míchaných vajíček čerstvou vitamínovou bombou. I fashionisty, kteří jen stěží odolají horké kávě a barevným makronkám (35 Kč/ks).

IMG_2027

Zdroj: Menstyle.cz

IMG_2028

Zdroj: Menstyle.cz

V zimě se většina lidí mačká uvnitř mezi pulty s voňavým pečivem, v létě se nároží díky venkovním lavičkám mění v místo setkávání lidí a najít volné místo je skutečný zázrak. Bakeshop je záchytný bod uprostřed Prahy pro všechny mlsné jazýčky.

IMG_2025

Zdroj: Menstyle.cz

IMG_2020

Zdroj: Menstyle.cz

IMG_2026

Zdroj: Menstyle.cz

IMG_2032

Zdroj: Menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!