Balí Marc Jacobs kufry u Louis Vuitton?

Publikováno: 27.09.2013 17:19 | Jiří Hofbauer

POTVRZENO: Ve středu 2.října 2013 Marc Jacobs představil svou poslední dámskou kolekci pro značku Louis Vuitton. Podle očekávání se novým uměleckým ředitelem tradiční francouzské značky stal Nicolas Ghesquière, který dřív působil jako umělecký ředitel značky Balenciaga.

Tento týden se objevily zprávy, že pozici uměleckého ředitele francouzského módního domu Louis Vuitton opouští Marc Jacobs. Proč teď? K poslednímu dnu příštího měsíce totiž Jacobsovi končí smlouva u Louis Vuitton, která je evidentně na dobu určitou, ale zatím nedošlo k jejímu prodloužení. Zprávou se zabýval francouzský magazín Challanges, který v článku doslova uvádí, že už je (o odchodu) víceméně rozhodnuto. Mluvčí Louis Vuitton ale se odmítl cokoliv komentovat. Nečekaně.

Agentura Reuters pátrala na vlastní pěst a nejmenovaná osoba z vedení Louis Vuitton potvrdila, že Jacobs skutečně končí. Muž, který by ho měl nahradit s největší pravděpodobností bude Nicolas Ghesquière, který dřív působil jako umělecký ředitel značky Balenciaga. Zdroj současně dodal, že nic nebylo rozhodnuto.

Pravdou je, že Marc Jacobs, který pod Louis Vuitton tvořil od roku 1997, provedl se značkou hotovou revoluci. Jistě kabelky s monogramem už mnoho let před jeho působením nosily celebrity včetně Audrey Hepburn nebo Catherine Deneuve, ale teprve až jeho nástupem kabelka získala nový význam. Právě tehdy po čemkoliv s monogramem toužili všichni aniž značku vůbec znaly, aniž by věděli co vůbec monogram LV znamená. Bylo to něco, krásné rásné něco co musíte mít. A pokud je nejvyšším stupněm lichotky napodobování dá se říct, že prostřednictvím koženkových kabelek se Jacobsovi, který zažehnul tuhle vášeň, poklonila celá Asie a tudíž celý svět.

Za 16 let Jacobs, stejně jako Anna Wintour, objevil kult celebrit. A zatímco Dříve byl cílovkou Louis Vuitton nechutně bohatý člověk, který si přišel koupit lodní kufr jaký svět ještě neviděl, dnes si teenageři šetří na pásek s přezkou LV, protože stejný si vzal Pharrell na předávání hudbeních cen. Nelze ani opomenout řadu spoluprací na jedinečných kolekcí s umělci jako Stephen Sprouse, Takashi Murakami nebo Yayoi Kusama.

Marc-Jacobs-doll-Limited-edition

Zdroj: 2luxury2.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!