Barbour uvádí letní kolekci Summer Dress Tartan

Publikováno: 07.03.2016 09:52 | Redakce

Tartan hrál v historii značky významnou roli už od jejího počátku. Zakladatel značky John Barbour vyrůstal v kraji Galloway v jihozápadním Skotsku. Později se přestěhoval kousek za hranice do severoanglického vzkvétajícího přístavu South Shields, kde v roce 1894 otevřel svůj první obchod. Na své skotské kořeny však nikdy nezapomněl. Barbour vždy používal tartan na podšívku svých vyhlášených bund z voskované bavlny. Nejvýraznějším z nich byl nezaměnitelný slavnostní tartan Dress Gordon, který byl k vidění na voskovaných bundách Bedale, Beaufort a Border. Tartany Barbour jsou ve výhradním vlastnictví značky a tvoří exkluzivní prvek kolekcí.

Mens Countrywear- Barbour Summer Quilted Trapp MQU0732NY71

Zdroj: Barbour Czech Republic

V roce 1998 se lady Margaret Barbour se svou dcerou Helen rozhodly, že pro svou značku nechají vytvořit exkluzivní tartanový vzor. Obrátily se na přední specialisty na skotský tartan ze společnosti Kinloch Anderson sídlící v Edinburghu. Po čase se zrodil tartan Barbour, který vycházel z tradičního motivu z hrabství Ayrshire.

Mens Land Rover- Barbour Exibition Jacket  MCA0356ST51

Zdroj: Barbour Czech Republic

V sezóně jaro/léto 2016 značka Barbour oslavuje dlouholeté spojení s tartanem – vedle původní kombinace slavnostního tartanu, šedomodré a červené – představuje výběr nejmodernějších střihů v nových barevných provedeních. Jeho barvy a vzory se vyjímají na šatech, polokošilích, lehkých pleteninách, doplňcích a samozřejmě i bundách. Bohatým zdrojem inspirace pro kolekci Summer Dress Tartan jsou typické sporty anglického léta, tenis a kriket, a rovněž sen o dnech trávených na sluníčku ve společnosti přátel a rodiny. Pánové se mohou těšit na jemné verze tón v tónu a dámy ocení odlehčenější letní varianty. Letos poprvé je kolekce rozšířena o plavky a osušky, které doplní stylový letní šatník. Ucelenou pánskou a dámskou kolekci najdete v Barbour Original Store v pražské galerii Myslbek.

Mens Tartan-Barbour Coater MWB0486ST51

Zdroj: Barbour Czech Republic

Mens Tartan-Barbour Pennith Shirt MSH3694NY91

Zdroj: Barbour Czech Republic
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!