Barvami proti kancelářské nudě

Publikováno: 04.06.2014 19:09 | Jiří Hofbauer

Říká se, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala. A obleky doslova svádí k tomu, abyste jim vtiskli svůj vlastní rukopis. Existují i v mnoha jiných barvách než jen černá a temně modrá. Oživte šedý oblek mentolově zelenou kravatou, klasické oxfordky převažte azurově modrou tkaničkou, vyměňte bílou košili za růžovou a modrý proužek na kravatě za jemný květinový vzor. Buďte tím, kdo jako první naruší zažité stereotypy ve firemním openspace.

Síla barev

Šedá barva je často označována jako fádní nebo sterilní. Nicméně právě díky tomu, že šedá barva není nijak zvlášť dominantní, lze ji úžasně oživit jinými barvami. Barvy jako mentolově zelené nebo azurově modrá dodají šedému obleku svěží akcent.

obleky_1

Zdroj: James Wolk by David Burton for GQ

Oblek Club Monaco. Košile Salvatore Ferragamo. Kravata Burberry Prorsum. Spona na kravatu The Tie Bar. Kapesníček Ferrell Reed. Boty Salvatore Ferragamo. Tkaničky Hook+Albert.

Moc hnědé?

Hnědá je úžasná v tom, kolik odstínů nabízí. Současně umí být i ošidná. Jistý odstín hnědé vaší košile může vyvolávat dojem uniformy hitlerjugend. Přírodní hnědá na kvalitním plátnu však působí luxusním dojmem.

obleky_2

Zdroj: James Wolk by David Burton for GQ

Oblek Hermès. Košile John Varvatos USA. Kapesníček Brunello Cucinelli. Pásek Hermès. Pouzdro Louis Vuitton. Hodinky Hamilton. Loafers John Lobb.

Modrá je dobrá

Tohle už tady jednou bylo. V 70.letech také móda přála zářivě modrým obleků. Jenže tehdy se šily z umělohmotných látek, saka měla široké klopy a kalhoty byly do zvonu. Barva zůstala, všechno ostatní se změnilo. Klopy se zúžily, ze zvonů se staly slim a místo umělého vlákna se používá len.

obleky_3

Zdroj: James Wolk by David Burton for GQ

Oblek Calvin Klein. Košile Salvatore Piccolo. Kravata DIBI. Kapesníček L.B.M. 1911. Sluneční brýle Garrett Leight. Aktovka Valextra. Ponožky Falke. Boty John Varvatos.

Když si věříš, tak to ukaž

Pokud netrváte na klasické bílé košile a modré kravatě zkuste i odvážnější kombinace. Růžovou košilí vaše mužnost neutrpí.

obleky_4

Zdroj: James Wolk by David Burton for GQ

Oblek Boss. Košile Eidos. Kravata Ralph Lauren Black Label. Kapesníček Apolis. Hodinky Movado.

Vínové obleky

Obleky v barvě červeného vína zažívají svou vrcholnou sezónu. Kombinujte ho se střízlivými jasnými barvami. A obligátní otázka – nebudu v něm výrazný? Ano, ale rozhodně se neztratíte v davu jiných masových trendů.

obleky_5

Zdroj: James Wolk by David Burton for GQ

Oblek, košile, kravata, vše Ermenegildo Zegna. Kapesníček The Tie Bar. Sloha Coach Men's. Boty Church's.

Dvě řady

Nejen uniformy vojáků ale i pracovní uniformy účetních na Wall Street mají dvě řady knoflíků. Tento trend dvouřadých sak zažívá svou pozvolnou dehybernaci. Možná je to dobře. Čím pozvolnější nástup, tím déle se udrží u moci.

obleky_6

Zdroj: James Wolk by David Burton for GQ

Oblek Tommy Hilfiger. Košile Hickey Freeman. Kravata The Knottery. Kapesníček The Knottery. Aktovka Dolce & Gabbana.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!