Barvy v zimě: jde to k sobě?

Publikováno: 20.12.2013 11:15 | Jiří Hofbauer

Opakuje se to každý rok. Zatímco letní kolekce hýří barvami a vzory, tak zima se vždy nese ve znamení temných, chladnějších barev. Tomuhle trendu propadávají nejen návrháři ale i my. Ono je to docela těžké vyjít ven v zářivě modrých chinos, když je venku tma a mlha. V zásadě se to nějak neshoduje. Netvrdíme, že se sebe máte dělat tropického papouška zbarveného jako v době páření, ale trochu barev neuškodí ani v zimě. Věřte, že váš tmavě modrý formální oblek nebo tvídová varianta na neformální pátky může být nápaditější.

Zimní přezutí

Začněte třeba tím, že si koupíte několik párů barevných ponožek. Pokud si odvážíte jít ještě dál zkuste boty v některé z barev, které fandí letošní zima. Třeba vínová nebo tmavě zelená.

winter_colour_1

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_2

Zdroj: Tom Schirmacher for GQKravaty a košile

Pamatujete na ten žlutý oblek, co nosil Jim Carrey v Masce? Takový trumf si vážně schovejte na hodně zvláštní příležitost. Třeba až pojedou popeláři. Vám úplně postačí jednobarevnou kravatu vyměnit za barevnější proužky. To stejné platí u košil. Nejsou jen bílé a modré košile. Zkuste se odrazit od polárních břehů a zabrousit do náročnějších vzorů a barev. Současně si všimnete, že i oblek dostane nový potenciál.Svetry

Co jde ruku v ruce s barvami je vrstvení. Čím víc vrstev, tím víc barev a vzorů. A v zimě rozhodně nechodíte jen tričku. Nic proti tmavě modrým svetrům. Všichni víme, že v kombinaci s košilí ho nosíme nejraději, ale co místo barvy svetru námořníků zkusit rovnou barvu moře.

winter_colour_3

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_4

Zdroj: Tom Schirmacher for GQDeštníky

Pokud je pravda co předpovídají meteorologové a začátek zimy bude spíš na blátě než na sněhu tak deštník určitě využijete. Že je naprosté tabu reklamní deštník nemusíme připomínat. Existuje celá řada deštníků, které jsou dostatečně elegantní a přitom nejsou nudné.

winter_colour_5

Zdroj: Tom Schirmacher for GQMatematika, která funguje

Příklad č.1: modrá + hnědá = nejuniverzálnější kombinace v pánském šatníku, která nikdy nezklame.

Příklad č.2: zelená + šedá = šedá barva nechává zelenou vyniknout a podpoří její sytost.

Příklad č.3: modrá + žlutá = poctivá modrá v kombinaci se sytě žlutou vytváří neskutečně noblesní celek.

winter_colour_6

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_7

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_8

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_9

Zdroj: Tom Schirmacher for GQSíla v detailu

Existuje ale celá řada barevných doplňků jako tkaničky do bot, hodinky, dokladovky, peněženky, aktovky, kapesníčky, manžetové knoflíčky, šle, pásky, klobouky kde můžete projevit svou míru citu pro barvy.

Znovu připomínáme, že trendy tu nejsou proto, aby se slepě následovaly, ale aby inspirovaly.

winter_colour_10

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_11

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ

winter_colour_12

Zdroj: Tom Schirmacher for GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!