Baťůžkáři všech zemí, spojte se!

Publikováno: 12.05.2017 18:00 | Štěpán Molitor

Vzpomeňte si, a není to tak dávno, na dobu, kdy v Česku označení „ten chlap má styl“ znamenalo to, že nosí rámové boty, obleky na míru a hedvábné kravaty. Ale v posledních letech se do módy dostává čím dál víc streetwear. Muž nemusí vlastnit ani jedny rámové boty a může chodit v tričku a přitom být esencí stylu. Stačí, když bude casual kousky zajímavě a odvážně kombinovat.

Dávno jsou pryč doby, kdy batoh byl za každou cenu „fuj“ a stylovým přešlapem prvního řádu. Pěkné batohy dobývají přehlídková mola, luxusní butiky i ulice světových metropolí. A jak se do módy čím dál více dostává styl ulice, obliba batohů poroste. Vážení odpůrci veškerých street prvků, neděste se předčasně. Může totiž nastat i mnohem zajímavější scénář. Pokud se totiž rozšíří trend, který se snaží prosadit některé nejmenované značky (no dobře, samozřejmě ukazujeme prstem na Balenciagu a Vetements – zdravíme do Paříže) tak budeme za dva roky nosit dokonalé imitace igelitek Albert nebo Billa z luxusní kůže za tisíce euro. A budeme je kombinovat s uniformou Quick nebo McDonald ‘s z kolekcí věhlasných francouzských módních domů. Jen si to představte... A jak by se dnešní zapřisáhlí odpůrci batohů modlili za jejich návrat!

pinterest

Zdroj: Pinterest

Stále platí, že móda je hra a ne diktát. Je třeba mít cit, jistou dávku odvahy a nebrat to tak vážně. Že k obleku je přípustný pouze decentní kožený batoh? Ale jděte. Oblečte lněný oblek, polobotky naboso a špinavě bílou košili, která žehličku neviděla od začátku nového tisíciletí. A na záda hoďte batoh z hrubého plátna který vypadá, že ho zapomněl jeden z vojáků na Omaha Beach. Voil?! Není to tak trochu jako přehlídka Chanel z nedávné kolekce?

Podívejte se na výběr nejlepších batohů z aktuálních kolekcí. V žádném případě neříkáme, že máte běžet na Pařížskou a nechat v jednom z butiků sumu ve výši ceny ojetého auta. Ale pro inspiraci...

Louis Vuitton, 2.780 USD

LV_2780USD

Zdroj: Archiv značky

Blažek, 9.990 CZK

Blazek_9990CZK

Zdroj: Archiv značky

Salvatore Ferragamo, 3.500 EUR

Ferragamo_3500EUR

Zdroj: Archiv značky

Balenciaga, 595 GBP

Balenciaga_595L

Zdroj: Archiv značky

Dior Homme, cena k doptání

Dior_kdoptani

Zdroj: Archiv značky

Prada, cena k doptání

Prada

Zdroj: Archiv značky

Saint Laurent, 995 USD

YSL_995USD

Zdroj: Archiv značky

Fendi, 37.000 CZK

Fendi_37000CZK

Zdroj: Archiv značky

Chanel, cena k doptání

chanel

Zdroj: Archiv značky

Vetements x Eastpak, 780 EUR

Vetements_Eastpak_kdoptani

Zdroj: Archiv značky

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Cold Brew: horké téma letošního léta! Cold Brew: horké téma letošního léta! Osvěžení a vaše oblíbená chuť kávy – to je vše, co potřebujete pro dokonalý horký letní den. Tuto ideální kombinaci najdete... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!