Baťůžkáři všech zemí, spojte se!

Publikováno: 12.05.2017 18:00 | Štěpán Molitor

Vzpomeňte si, a není to tak dávno, na dobu, kdy v Česku označení „ten chlap má styl“ znamenalo to, že nosí rámové boty, obleky na míru a hedvábné kravaty. Ale v posledních letech se do módy dostává čím dál víc streetwear. Muž nemusí vlastnit ani jedny rámové boty a může chodit v tričku a přitom být esencí stylu. Stačí, když bude casual kousky zajímavě a odvážně kombinovat.

Dávno jsou pryč doby, kdy batoh byl za každou cenu „fuj“ a stylovým přešlapem prvního řádu. Pěkné batohy dobývají přehlídková mola, luxusní butiky i ulice světových metropolí. A jak se do módy čím dál více dostává styl ulice, obliba batohů poroste. Vážení odpůrci veškerých street prvků, neděste se předčasně. Může totiž nastat i mnohem zajímavější scénář. Pokud se totiž rozšíří trend, který se snaží prosadit některé nejmenované značky (no dobře, samozřejmě ukazujeme prstem na Balenciagu a Vetements – zdravíme do Paříže) tak budeme za dva roky nosit dokonalé imitace igelitek Albert nebo Billa z luxusní kůže za tisíce euro. A budeme je kombinovat s uniformou Quick nebo McDonald ‘s z kolekcí věhlasných francouzských módních domů. Jen si to představte... A jak by se dnešní zapřisáhlí odpůrci batohů modlili za jejich návrat!

pinterest

Zdroj: Pinterest

Stále platí, že móda je hra a ne diktát. Je třeba mít cit, jistou dávku odvahy a nebrat to tak vážně. Že k obleku je přípustný pouze decentní kožený batoh? Ale jděte. Oblečte lněný oblek, polobotky naboso a špinavě bílou košili, která žehličku neviděla od začátku nového tisíciletí. A na záda hoďte batoh z hrubého plátna který vypadá, že ho zapomněl jeden z vojáků na Omaha Beach. Voil?! Není to tak trochu jako přehlídka Chanel z nedávné kolekce?

Podívejte se na výběr nejlepších batohů z aktuálních kolekcí. V žádném případě neříkáme, že máte běžet na Pařížskou a nechat v jednom z butiků sumu ve výši ceny ojetého auta. Ale pro inspiraci...

Louis Vuitton, 2.780 USD

LV_2780USD

Zdroj: Archiv značky

Blažek, 9.990 CZK

Blazek_9990CZK

Zdroj: Archiv značky

Salvatore Ferragamo, 3.500 EUR

Ferragamo_3500EUR

Zdroj: Archiv značky

Balenciaga, 595 GBP

Balenciaga_595L

Zdroj: Archiv značky

Dior Homme, cena k doptání

Dior_kdoptani

Zdroj: Archiv značky

Prada, cena k doptání

Prada

Zdroj: Archiv značky

Saint Laurent, 995 USD

YSL_995USD

Zdroj: Archiv značky

Fendi, 37.000 CZK

Fendi_37000CZK

Zdroj: Archiv značky

Chanel, cena k doptání

chanel

Zdroj: Archiv značky

Vetements x Eastpak, 780 EUR

Vetements_Eastpak_kdoptani

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!