be3D s Martinem Žampachem tisknou designová stínítka na lampy a vázy

Publikováno: 05.09.2014 12:12 | Jiří Hofbauer

O využití 3D tisku se nejčastěji mluví v souvislosti se zdravotnictvím, módou a průmyslem. Jeho potenciál je ovšem také v segmentu praktického využití v běžné domácnosti. Martin Žampach, Art director be3D, nyní přichází s ukázkami využití 3D tiskáren v oblasti doplňků do bytu. Speciální stínítka na lampy vytištěná na 3D tiskárně DeeGreen nebo unikátní vázy dokazují, že 3D tisk brzy vstoupí do domácností. Výhodou 3D tisku je možnost naprosté personifikace vytištěných objektů. Stínítka vyrobená unikátní metodou nabízí nově be3D s Martinem Žampachem.

3Dlampy_3

Zdroj: be3D

„3D tisk otevírá vývoji produktů nové možnosti. Asi nikdy nebude sloužit ve velké míře jako výrobní metoda pro masovou produkci, ale nabízí cestu, jak dělat například unikátní bytové doplňky v malých sériích. Ocení jej tak fajnšmekři a lidé, kteří se chtějí svým bydlením odlišit a chtějí mít něco, co nikde jinde neuvidí,“ explikuje Martin Žampach.

3Dlampy_1

Zdroj: be3D

3Dlampy_2

Zdroj: be3D

Unikátní stínítka vznikla u českého výrobce 3D tiskáren be3D. Autorem je uznávaný designer Martin Žampach. Netradiční doplněk do domácnosti se na české 3D tiskárně DeeGreen tiskne několik hodin a je z ekologického materiálu PLA, který se vyrábí z kukuřičného škrobu. V žádném případě se nejedná pouze o okrasu, stínítko je uzpůsobeno na úsporné a led žárovky. Stínítko tak stačí našroubovat na objímku.

3Dlampy_4

Zdroj: be3D

3Dlampy_5

Zdroj: be3D

3Dlampy_6

Zdroj: be3D

Martin Žampach je absolventem průmyslového designu na zlínské Univerzitě Tomáše Bati a absolvoval také stáž v oboru produktový design na Akademii umění v Krakowě. Ve své kariéře pracoval jako designer pro architektonické studio v Brazílii, pro prestižní design studio CuldeSac ve španělské Valencii, také se zabýval designem v pražském studiu Flex/cocoon a v Moskvě pracoval pro Art Lebedev Studio. Za svoje designerské práce získal za rok 2013 prestižní americké ocenění Good Design, konkrétně za návrh setu čaj a káva KON. Účastnil se rovněž výstav Ambiente-Frankfurt, Stockholm Furniture Fair, DMY Berlin, DESIGN HET Budapešť, Design Weekend Bratislava a DesignSUPERMARKET v Praze (kde je nyní součástí dramaturgického týmu).

3Dlampy_7

Zdroj: martin.zampach.com

Značka be3D.cz je předním dodavatelem 3D technologií na českém trhu. S vývojem 3D tiskáren společnost začala počátkem roku 2013 a první model tiskárny byl představen v květnu téhož roku. V současné době má be3D na kontě již tři tiskárny. První tiskárnu DeeOrange nahradil výrazně vylepšený model DeeGreen, který společnost představila na veletrhu CeBIT 2014. DeeGreen je plně automatickou tiskárnou a je určena například pro designery, architekty, módní návrháře, školy, modeláře nebo bytová studia. Druhým modelem v současné nabídce be3D je tiskárna DeeRed, která je ve své cenové hladině největší sériově vyráběnou 3D tiskárnou technologie FDM na světě a určena převážně průmyslovým podnikům.

3Dlampy_8

Zdroj: be3D
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!