Bellissima Sophia Loren

Publikováno: 20.10.2013 14:33 | Aktualizace: 22.09.2015 18:00 | Václav F. Mensa

Jedna z nejvýraznějších žen světa. Sex symbol, svůdná kráska která svým vzhledem přinutila tisíce mužů aby se do ní zamilovali, tajně o ní snili. A to ani nemusela sestoupit ze stříbrného plátna.

"Sex-appeal máte na padesát procent. Dalších padesát procent si lidi myslí, že ho máte."

Annex - Loren, Sophia (Boy on a Dolphin)_02

Zdroj: doctormacro.com

Rozená Sofia Villani Scicolon prožila velmi chudé dětství v malé rybářské vesnici. Její vrstevníci se jí posmívali kvůli nemanželskému původu a vyhublé postavě. A tak utíkala do biografu kde snila o profesi herečky.

Annex - Loren, Sophia (What a Woman)_02

Zdroj: doctormacro.com

Už ve čtrnácti letech byla vybrána v soutěži krásy. Následovalo focení pro módní časopisy kde si jí všiml Carlo Ponti. Zahrála si pár menších rolí, ale poté přišel film Pýcha a Vášeň s Frankem Sinatrou a Cary Grantem a okamžitě byla vystřelena na vrchol světové kinematografie. Její kariéra je prostoupena oceněními, velkými rolemi italských žen a hraním s dalšími velikány filmu. Ve filmech oslňovala po boku Paula Newmana, Richarda Burtona, Marlona Branda nebo Gregoryho Pecka. To je neduživé děvčátko z italského pobřeží docela dobrá kariéry.

"Za to jak vypadám vděčím jediné věci – špagetám."

Annex - Loren, Sophia_04

Zdroj: doctormacro.com

Nikdy neměla herecké vzdělání ale právě ta typická italská živočišnost, šarm a vášeň působily na diváky dlouhou řádku let. Byla vdaná za filmového magnáta Carla Ponti. Dokonce dvakrát. Poprvé byl sňatek anulován protože Carlo nebyl ještě řádně rozvedený. Prožili spolu údajně krásné manželství a po Pontiho smrti se Sophia odstěhovala do Californie kde žije sama.

Herectví se nevěnuje až na výjimku z roku 2009, kdy zazářila ve filmu NINE.

"Jako sex symbol se narodíte. Nestanete se jím. A pokud jím jste, bude to tak i když vám bude 100."

Sophia-Loren-012

Zdroj: doctormacro.com

Sophia je dokonalým důkazem toho, že jakmile nějaká žena sexy je, věk na tom nic nemění. Ve skvělé kondici ji prý udržuje jen to, že každý den vlastnoručně dokonale přestele všechny postele, které v domě má. Ať už to pravda je nebo ne, je to inspirativní.

Sophia-Loren-002

Zdroj: doctormacro.com

Nicméně díky její kondici byla v roce 2007 na titulní straně kalendáře Pirelli. Nyní slaví úspěch jako tváře italského módního domu Dolce & Gabbana.

Připomeňte si její legendární tanec z filmu Chléb, láska a....
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!