Benedict Cumberbatch jako Shakespearův Richard III.

Publikováno: 13.10.2014 20:55 | Jiří Hofbauer

Není čas, úvah dost! Chci štít! Když zbrojí zrádci, musím rázný být!

Televize BBC právě v těchto dnech natáčí pokračování seriálu The Hollow Crown v česku vysílaný po názvem V kruhu koruny. Kdo televizní minisérii sledoval, ví, že se jedná o adaptaci historický her Williama Shakespeara.

Předcházející sérii, které dominovaly herecké výkony Bena Whishawa (Richard II.), Jeremy Ironse (Jindřich II. v první části) a Toma Hiddlestona (Jindřich II. ve druhé části), získala neskutečnou oblibu mezi diváky po celém světě, uznání kritiků i několik cen BAFTA.

Proto se televize BBC rozhodla natočit pokračování. Další část televizní trilogie bude mít název The Wars of the Roses. Sérii otevře první příběh Jindřicha VI. s Tomem Sturridge v hlavní roli. Velkým překvapením je, že roli Cecilie Nevillová, vévodkyně z Yorku přijala Judi Dench, která se po Skyfall údajně nechala slyšet, že už dál hrát nechce. Hlavní hvězdou ale bude Benedict Cumberbatch coby Richard III.. Ještě si počkáme, než televize pustí první trailer. Ale první oficiální snímek už je na světě.

Britská premiéra The Hollow Crown: The Wars of the Roses je naplánována na začáte roku 2016.

Benedict-Cumberbatch-RIII-Vogue-13Oct14-BBC_b

Zdroj: BBC

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!