Bentley Bentayga: luxusní SUV britské automobilky

Publikováno: 26.01.2015 10:13 | Jiří Hofbauer

O prvním SUV britské automobilky Bentley se už dlouho vedou diskuze. V promo klipu se objevuje jako písečný duch. Jako fatamorgana, kterou nikdo neviděl, ale všichni o ní mluví. Teď na autosalonu v Detroitu automobilka představila i jméno super luxusního SUV – Bentayga.

Jméno tohoto vozu je kombinací jména zakladatele značky a vyjádřením charakteru vozu spojeného s přírodou. Na severní polokouli lze objevit krásy tajgy, drsného sněžného lesa. Směrem na jih jsou v subtropech Kanárské ostrovy a na nich hora Rogue Bentayga.

„Bentayga je jméno, které vyjadřuje, že naše SUV dokáže lépe než jeho konkurenti spojit nejvyšší automobilový luxus s výjimečnou výkonností a tyto vlastnosti přenést do zcela nových prostředí,“ říká Wolfgang Dürheimer, výkonný ředitel společnosti Bentley Motors.

Nový Bentley Bentayga se představí koncem roku na podzimním autosalonu ve Frankfurtu a do prodeje vstoupí v roce 2016.

bentayga2

Zdroj: Bentley Motors

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Mužský princip v kolekci Prada jaro/léto 2015 Mužský princip v kolekci Prada jaro/léto 2015 V pocitech je síla a věci mají pocity. Dokladem této hmatatelné pravdy je série výrazných akčních portrétů pro reklamní kampaň... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!