Bentley Exp 10 Speed 6 Concept: jaká ale bude realita?

Publikováno: 08.06.2015 16:32 | Jakub Matulík

Bentley se rozhodla uvézt do výroby unikátní a hlavně krásný koncept Exp 10 Speed 6. Ten byl představen na ženevském autosalónu. Od začátku se proslýchalo, že Bentley koketuje s myšlenkou jej skutečně vytvořit. Také se proslýchalo, že tato britská automobilka na ženevském autosalónu zkoumala, jestli by o Exp 10 Speed 6 Concept byl zájem. Nutno přiznat, že ten byl od začátku obrovský, a to jak od strany médií, tak od odborné veřejnosti. I my jsme zatraceně rádi. Jen se na něj podívejte. Je naprosto nádherný. Ano, tak trošku vychází ze vzhledu Jaguar F-Type. Což ale vůbec není špatné, jelikož i tak F-type zůstává jedním z nejkrásnějších aut světa.

_EXP+10+Speed+6+-+Front+Three+Quarter+1398+x+6991

Zdroj: Bentley Motors

Bentley, stejně jako každá jiná automobilka, nemůže pustit ven auto, které bude totožné s konceptem. Má to hned pár úskalí. První je hlavně „chyba“ interiéru. Ten je sice opravdu nádherně zpracovaný, ovšem chybí mu některé zásadní bezpečnostní prvky, které jsou v dnešní době požadovány. Například airbagy.

_EXP+10+Speed+6+-+Cabin+2+1398+x+6991

Zdroj: Bentley Motors

_EXP+10+Speed+6+-+Centre+Console+1398+x+6991

Zdroj: Bentley Motors

Další potíž je v celkovém „skeletu“ vozu. Koncept byl totiž vytvořen celý z karbonu. Ovšem samotná automobilka uznala, že výroba takového sériového vozu by byla ne jen drahá, ale samozřejmě i velice složitá. Proto se dá očekávat očekávat, že na produkčním vozu Exp 10 Speed 6 najdeme šasi spíše z hliníku doplněnou klasickou ocelí. Bentley se také nechalo slyšet, že například přepracuje již tak zajímavé světlomety.

_EXP+10+Speed+6+-+Wing+Vent+1398+x+6991

Zdroj: Bentley Motors

_EXP+10+Speed+6+-+Headlamp+1398+x+6991

Zdroj: Bentley Motors

Cíl je jasný – vytvořit nejdynamičtější Bentley všechno dob. Britská automobilka tvrdí, že dokáže tento skvost dostat pod váhu dvou tun. Což by bylo snad i nejlehčí Bentley všech dob. Motorizaci bude dodávat VW group. Mělo by se jednat o hybridní, ano slyšíte správě, hybridní W12. Objem ani výkon zatím není znám.

Poslední zpráva pochází z letošínho ročníku festivalu aut Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2015. Tam totiž Bentley se svým konceptem EXP10 Speed 6 uspělo a vyhrálo cenu TOP koncept festivalu.

_EXP+10+Speed+6+-+Rear+Compartment+1398+x+6991

Zdroj: Bentley Motors

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Soutěžní komedii Zdeňka Trošky se hosté kina smáli přesně celou čtvrtinu filmu Soutěžní komedii Zdeňka Trošky se hosté kina smáli přesně celou čtvrtinu filmu Komedie Babovřesky 3 byla soutěžní projekcí na festivalu Hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují. V sále Kina 70 tak nechyběla trojice... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!