Bentley Mulsanne 2014: jede král

Publikováno: 23.01.2013 18:56 | Jiří Hofbauer

Mulsanne patří k těm nejluxusnějším modelům, které Bentley vyrábí. Poprvé byl světu představen v roce 2010. Od té doby však vývojáři nezaháleli a model vylepšovali co do pohodlí i technologií. Oficiálně model pro rok 2014 bude představeno na ženevském Salon d'Auto letos v březnu.

1
2

Zatím co u exteriéru designéři ctili heslo neměň co slouží, v interiéru si hráli s jeho pohodlím. U komfortních opěrek lze nastavit jejich tvar a silně tak připomínají ty z první třídy v letadlech. Nové jsou také opěrky na nohy, které jsou navrženy tak, aby lépe splynuli s podlahou vozu. Pro maximální pohodlí jsou určené polštářky z jemné kůže naplněné kachním peřím. Zadní sedadla rovněž poskytují maximální soukromí. Stiskem tlačítka se kolem cestující a zadních sedadle spustí záclonky, které zakrývají boční okna i zadní sklo.

11
10
9

Zadní sedadla v Bentley Mulsanne nejsou jen maximálně pohodlná, ale současně obklopena i technologií nejvyšší úrovní. V rámci balíčku Entertainment Specification jsou v zádech předních sedadel jsou zabudované stolky, které mohou sloužit jako hladké desky na psaní, ale především jako dock pro iPad včetně bezdrátové klávesnice. Na internet se přes WiFi může připojit až 8 zařízení najednou. V hlavových opěrkách předních sedadel jsou zabudovány 8palcové LCD displeje. Součástí balíčku je přehrávač multimediálních disků a prémiový Bentley audio systém.

5
6
8
13

Zdroj: © 2013 Bentley Media

12

Exteriéru na první pohled žádnými změnami neprošel. Bentley pouze přidalo tři nové barvy do nabídky laků (Dark Cashmere, Portofino, Damson) a tři barvy interiéru (Damson, Saffron, Brunel). Italská firma Schedoni navrhla zavazadla přesně tak, aby účelně zapadla do zavazadlového prostoru. Kolekce obsahuje 6 kusů, dva malé a dva velké kufry a dva vaky na oblečení. Zavazadla budou vyrobena v závislosti na barvě interiéru vozu.

Cena doposud nebyla uveřejněna. Lze ale předpokládat, že neklesne pod cenu poslední verze $ 302,400 / 5,800,000 CZK.

3
4Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!