Bentley stále pracuje na svém prvním SUV

24.07.2013 21:25 | Jiří Hofbauer

Loni v létě představila značka Bentley koncept historicky nejdražšího SUV. Mluvilo se o šestimístném vozidle, které na zadních sedadlech pamatuje i na komorníka s služebnou. SUV Bentley EXP 9 F Concept dostalo zelenou a už rok se tak pracuje na jeho výsledné produkční verzi.

Společnost Volkswagen Group, která vlastní značku Bentley od roku 1998, sice plánuje exkluzivní SUV uvést na trh až v roce 2016, ale již teď má do detailu rozpracovaný investiční plán. Produkce luxusínho automobilu spolkne více jak $ 1,23 miliard. Současně koncern vytvoří více jak 1000 pracovní pozic ve Velké Británii. I když tržby značky Bentley pro Volkswagen Group za 1.čtvrtletí roku 2013 představovaly méně než 1% pořád je to $ 3,09 miliard. A to je solidní.

Není překvapením, že Bentley se snaží vyrovnat rodině Audi AG – Lamborghini chystá SUV Urus, Land Rover má Range Rover Sport a Maserati piluje Kubang.

V interiéru rozhodně nečekejte plast. Naopak jen ty nejdražší a nejluxusnější materiály jako kůže a v těch nejefektnějších úpravách. Ostatně ani motor nebude průměr. Automobilka slibuje šestilitrový W12 twin-turbo motor s maximálním točivým momentem 800 Nm.

Prodejní cena SUV od Bentley neklesne pod cenu $ 198,000, v přepočtu 3,9 milionu korun. Německý trh se začal srovnávat s cenou 200,000 tedy 5,2 milionu korun.

bentley-to-build-the-worlds-most-expensive-suv-1

Zdroj: Net Car Show

Lamborghini-Urus-1

Zdroj: Net Car Show

land-rover-range-rover-sport-outlook

Zdroj: Net Car Show

Maserati-Kubang

Zdroj: Net Car Show

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!