Hrátky se sluncem aneb bezpečné chytání bronzu

Publikováno: 17.06.2014 11:17 | Aktualizace: 02.08.2014 11:00 | Václav F. Mensa

Pokud něco opravdu pleti škodí, tak je to ironicky zdroj života, slunce. I když díky němu máme kyslík, nemění to fakt, že kvůli porušené ozonové vrstvě je slunce rok od roku škodlivější. Zvyšuje se výskyt rakoviny kůže a lidé rychleji stárnou. Všimli jste si někdy, že člověk v "jistém" věku, dohněda opálený má víc vrásek a pleť hrubší než člověk ve stejném věku avšak bledý? To není náhoda. Kůže se musí chránit, kůže se musí chránit, kůže se musí chránit.

Ať už jedete na dovolenou k rovníku nebo lehnout si na písek někam k bezejmenné vesnici, vždy ale vždy si vezměte dostatečný opalovací přípravek. Každý centimetr těla, obličej a rty. V tomto směru neexistuje něco jako přehnaná ochrana.

V českých obchodech jsou k dostání produkty od značky Piz Buin. Už obaly vypadají drsně a čistě účelně. Pravdou je, že tyto přípravky užívají horolezci na Mount Everest a evropští misionáři při cestách do rovníkové Afriky. Ochranný faktor nebo-li SPF (Sun Protection Factor) by neměl být nižší než 25. Pokud jdete jen ráno pro rohlíky, stačí krém s SPF 15. Ale na celodenní pobyt na slunci rozhodně více. Piz Buin Allergy Lotion je jemný přípravek, hypoalergenní který kůži zvláční a vydrží i přes opakovaný pobyt ve vodě. Není příliš vhodný na obličej neboť uspává póry a vytvoří bílý film. Piz Buin After Sun Soothing and Cooling Moisturising Lotion je chladící balzám pečující o kůži po opalování. Pořiďte si je rovnou společně.

Dobrým po opalovacím přípravkem After Sun Refreshin Jelly značky Matis. Během testování těchto přípravků vyléčil spálení kůže sluncem během čtyř hodin. Stejně tak La Mer Reparative Sun Lotion. Okamžitě kůži schladí a uvolní. Pálení a bolest odezní během hodiny.

Skvělý "novým" trendem jsou jsou opalovací oleje. Vichy Capital Soleil SPF 30 je lehký a okamžitě se vsákne bez zanechání jakéhokoliv povlaku. Kůži nedovolí se spálit a jemně voní. Co se Vichy týče, jejich linie na opalování je jedinečná. Opalovací mléko na obličej póry neucpává, zmatňuje a jako většina přípravků je bez parabenů, parfemace a vhodné pro citlivou pleť. Dají se pořídit v každé větší lékárně.

V případě, že se rozhodnete vsadit na nějakou klasickou značku, jděte do Protect and Refresh Invisible Cooling Mist od Nivea. Je to sprej podobný deodorantu, okamžitě se vstřebá ale chladí, chrání a o kůži pečuje už během opalování.

Pleť obličeje a rukou rozhodně chraňte i během normálního městského dne. Naprostý Svatý Grál je City Block Sheer od značky Clinique. Je to lehce zabarvený hydratační přípravek, který zabraňuje nejen slunci ale i smogu a dalším věcem poškozujícím kvalitu pleti.

V neposlední řadě pomáhejte své kůži zevnitř. Dejte si každé ráno mrkvový fresh s červenou řepou a trochou olivového oleje a budete se opalovat mnohem snadněji.

MH_sun_produkty

Zdroj: Web značky

1 krém s vysokým stupeň sluneční ochrany Clinique Super City Block SPF 40, 650 Kč

2 reparační tělová péče La Mer The Reparative Body Sun Lotion Spectrum SPF 30, 1 730 Kč

3 mléko na opalování Vichy Capital Soleil SPF 60 Soft Sheer Sunscreen Lotion, 670 Kč

4 mléko po opalování Piz Buin After Sun Soothing Lotion, 410 Kč

5 reparační pleťový krém po opalování Clinique Sun Broad Spectrum SPF 50 Sunscreen Body Cream, 490 Kč

6 krém na alergickou pleť Piz Buin Allergy Sun Sensitive Skin Face Cream SPF 30, 430 Kč

7 ochranný olej na tělo Vichy Capital Soleil SPF 40, 420 Kč

8 opalovací mléko Piz Buin 1 Day Long Lotion SPF 30, 290 Kč

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!