Bezponožkové léto

Publikováno: 23.07.2014 01:21 | Jiří Hofbauer

Chození naboso se stalo trendem, který se z efektních stránek časopisů a módních přehlídek uchytil i mezi skutečnými muži. A my jsme za něj skutečně rádi. Zatímco během roku si hrajeme s barvami a vzory ponožek, v letních měsících muži soupeří o nejkrásnější kotník. Je jedno jestli v Cannes nebo v Praze, dopoledne na svatbě nebo večer u drinku.

bezponozkove_leto_vize

Zdroj: Massimo DuttiPokud si všímáte akutních trendů na přehlídkových molech, tak jistě více, že prakticky všechny módní domy, předvádí své kolekce zásadně bez ponožek. To jim hraje do karet další trend a to kratší nohavice. Tak muži nejen odhalí kotník, ale současně demonstrují, že skutečně nemají ponožky.

Dsquared2 · Louis Vuitton · Dolce & Gabbana

bezponozkove_leto_prehlidky1

Zdroj: Style.comHermès · Philipp Plein · Valentino

bezponozkove_leto_prehlidky2

Zdroj: Style.comOk, teď trochu na rovinu. Zápach. Ano, víme, že to nikdo nechce moc slyšet, ale on tady je. A kdo tvrdí, že se mu nohy nepotí, tak se mu potí nejvíc ze všech. Naštěstí Bůh a drogerie nám dali možnosti jako pach omezit a hlavně jak mu předcházet. I doma si můžete udělat lázeň z teplé vody ve které necháte vylouhovat heřmánek, mátu nebo levanduli a pemzou opatrně odstraníte přebytečnou odumřelou kůži. Nejen že zanedbaná noha vypadá nevzhledně ale právě odumřelá kůže je rodištěm bakterií. Pokud zrovna neholdujete variantě udělej si sám zarezervujte si pedikúru v salónu. Tam se o vás určitě skvěle postarají. Současně existuje celá řada sprejů a pudrů na nohy, které je udrží nejen relativně v suchu, ale současně i potlačí případný pach.

Aktivní sprej 4v1 na nohy i do bot · FeetExpert, 129 Kč

bezponozkove_leto_sprej

Zdroj: Web značkyS tím přichází další část a to péče o samotné boty. Nejen v zimě je nutné se o boty starat pokud chcete aby vám dobře sloužili je nutné jim věnovat pozornost celý rok po každém nošení. V řadě obchodů s obuví nám nabídnou spreje do bot. Nic proti nim. Každý znalý vám ale řekne, že dřevěné napínáky z cedrového dřeva jsou sice investice ale rozhodně se vám vrátí. Cedrové dřevo příjemně voní a dobře saje vlhkost. Jsou vhodné pro veškerou obuv, zejména společenské a golfové boty Napínáky zabraňují tomu, abys se vaše obuv nezkroutila a zůstala pevná a hladká. Přední část napínáku, který je vyroben z amerického červeného cedru, je zasazena tak, aby pomocí pružin vyvíjela tlak na boční části a ty udržovali kůži na botách napnutou. Zadní část a držák na ní jsou robustní, aby usnadnili manipulaci v botě.

Cedrové napínáky do bot · DrWoody.cz, 990 Kč

bezponozkove_leto_napinaky

Zdroj: Web značkyNaboso můžete jít teoreticky v každých botách. Opravdu spíš záleží jak s tímto trendem budete zacházet a jaké boty budete kombinovat.

Volnočasové boat shoes k šortkám · Selected, 2 999 Kč

bezponozkove_leto_boat

Zdroj: Web značkyFormální k letním oblekům · John Lobb, 14 139 Kč

bezponozkove_leto_fromal

Zdroj: Web značkyEfektní monkstrap jako žhavý trend · Loake, cena k doptání v butiku

bezponozkove_leto_monks

Zdroj: Web značkyHemingwayovské espadrilles k dlouhým procházkám po pláži · Zara, 699 Kč

bezponozkove_leto_espand

Zdroj: Web značkyAdrenalinová jízda v driving mocassins · Loake, 3 590 Kč

bezponozkove_leto_mokasiny

Zdroj: Web značkySlippers jako Lapo Elkann · George Cleverley, 10 845 Kč

bezponozkove_leto_slippers

Zdroj: Web značkyPouliční plátěné tenisky · Nike, 2 399 Kč

bezponozkove_leto_tenisky

Zdroj: Web značkyLoafers ve stylu Amerického gigola · Jimmy Choo, 13 041 Kč

bezponozkove_leto_loafer

Zdroj: Web značky

Kdo si tenhle trend oblíbil tak ví, že boty "naboso" jsou tak trochu iluze. Každý kdo chodí naoko bez ponožek už tyhle fígly vychytal. Ví o existenci neviditelných ponožek, zná všechny ty spreje proti pocení, i ty kterými se boty (vně i na povrchu) po nošení ošetří, napínáky, vložky do bot i základní fakt, že žádné boty se nenosí tak dlouho dokud se nerozpadnou za chůze. Právě dostatečná údržba a střídání jim zaručí dlouhou životnost. Výchozím faktem je ale pořád investice do kvalitní boty.

Neviditelné ponožky · Falke, 220 Kč

bezponozkove_leto_ponozky

Zdroj: Web značkyStále však platí, že všeho s mírou. V kanceláři pomalu s odhalováním. Na vysoce formální schůzky to ponožku prostě chce. Ale pokud pracujete alespoň v trochu kreativním prostředí, můžete si dovolit vyrazit bez ponožek. Tam skutečně stačí spíše dát tušit než okatě předvádět. To si nechte do parku nebo na pláž.

bezponozkove_leto_kancl2

Zdroj: GQA nezapomeňte, že vždy se můžete inspirovat street stylem...

pittiuomo86_street_8

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_11

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_22

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_30

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_35

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_36

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_38

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_41

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_48

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

pittiuomo86_street_51

Zdroj: Enrico Labriola for GQ

streetstyle_milano_1

Zdroj: Enrico Labriola for GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!