Bill Gates znovu zaujal pozici nejbohatšího muže světa

Publikováno: 14.06.2013 12:51 | Petr Hájek

Společnosti Microsoft se v tomto roce docela dařilo (nejlepší čísla za posledních pět let), ale Billu Gatesovi to stejně může být již tak trochu jedno, protože prestižní titul nejbohatšího muže planety by získal i přesto.

1019

Zdroj: Bornrich

Donedávna byl jedničkou mexický mega-mogul Carlos Slim, jenž teď někde (že by jeho skromné 147 + 8?) patrně brečí nad tím, že již není mužem prvním, ale až druhým - v řeči dolarů samotných, Gates má nyní majetky za 72,7 miliardy USD, no a Carlos zase "pouze" za 72,1 miliardy USD.

1323088366_1

Zdroj: Bornrich

Jakožto spoluzakladatel firmy Microsoft sídlící v Redmondu (Washington) je Bill Gates mimořádně dobře známou osobností a jen těžko bychom dnes našli někoho, kdo o něm neslyšel aspoň v nějaké souvislosti (nikoliv nutně s IT světem).

billgates_reddit3-580-75

Zdroj: Bornrich

Bill Gates má aktuálně 57 let a vlastní již jen nějakých 5 % akcií Microsoftu a pořád je předsedou jeho představenstva. A jelikož se letošní rok akcie Microsoftu pohnuly o 28 % směrem nahoru, odrazilo se to samozřejmě i na jeho majetku. No a Carlos Slim si pro změnu zase o pár miliard pohoršil, takže letos skončil druhý inu.

BillMelindaGates

Zdroj: Bornrich

Bill Gates je rovněž známým filantropem, protože poměrně hodně (prozatím již skoro 28 miliard USD) ze svých majetků rozdává na dobročinné účely. A účastní se obecně i řady akcí, v jejichž rámci jsou peníze ležící nečinně u nejbohatších využívány k dobrým věcem pro lidstvo (Bill & Melinda Gates Foundation).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!