Bílý smoking jako předzvěst úspěchu

Publikováno: 09.03.2014 13:07 | Jiří Hofbauer

Podle toho v jaké róbě se herečka, zpěvačka nebo jiná ženská celebrita objeví na předávání cen lze vytušit, zda při vyhlášení její kategorie bude jen uznale kývat hlavou a srdečně gratulovat své konkurentce, nebo to bude právě ona, která do schodů bude vláčet honosnou haute couture krinolínu. Jenže po letošním předávání cen Americké filmové akademie Oscar by obdobné pravidlo mohlo začít fungovat i u mužů.

whitetux_8

Zdroj: Facebook

V záplavě černých (maximálně temně modrých) smokingů z posledních kolekcí od Toma Forda, Brioni, Salvatore Ferragamo nebo Gucci se objevily dvě bílé vlaštovky. Matthew McConaughey a Jared Leto vyměnili tradiční černá saka, která velí black tie, za bílá a oba dva získali Oscara. I když jim to bezesporu slušelo a na červeném koberci byli vidět, je pravdou, že black tie, který si tahle společenská akce žádala, je jasně definovaný. Bílé smokingové sako muži většinou volí spíše na opulentní venkovní akce během letních měsíců.

Matthew McConaughey dostal zlatou sošku za hlavní roli ve filmu Klub poslední naděje, kde ztvárnil postavu elektrikáře Rona Woodroofa, který se rozhodl pustit do boje s nemocí AIDS. Jared Leto získal Oscara za vedlejší roli transsexuála Rayona v tomtéž filmu.Bílý smoking The Suits, 14 500 CZK, smokingové sako Topman, 3 700 CZK

whitetux_1

Zdroj: Web značkySmokingové kalhoty Dolce & Gabbana, 10 300 CZK

whitetux_3

Zdroj: Web značkyKošile Saint Laurent, 13 500 CZK

whitetux_2

Zdroj: Web značkyMotýlek Lanvin, 2 600 CZK

whitetux_4

Zdroj: Web značkyLakovky Loake Patent Black, 3 990 CZK

whitetux_5

Zdroj: Web značkyHodinky Chopard LUC XP Tonneau, 435 000 CZK

whitetux_6

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!