Muž, blazer a šortky. Jde to k sobě..?

Publikováno: 01.07.2014 19:39 | Václav F. Mensa

Pro někoho je ta kombinace nepřípustná, jiný ji zas nadšeně vítá. Ať už jste na jakékoliv straně, šortky k saku jsou součástí módy. Asi s přesností neurčíme, kdo s tím začal a ani to, jestli to z dlouhodobého hlediska bude trvanlivé jako třeba vynález kravaty. Každopádně, můžete to pojmout jako zábavu v létě. Při správných krocích vznikne zajímavý, pohodlný a přesto stylový outfit.

blaze_sortky_theme

Zdroj: Trashness

Když vás potká životní štěstí a najdete perfektně sedící sako s výrazným vzorem, jste za půlkou cesty k úspěchu. S tím už se dá pracovat velmi snadno. Šortky pak volte v odstínech podkladu saka nebo v i v jiném ale vždy už bez vzoru. Toto se nikdy neopakuje dostatečně. Kombinovat dva výrazné vzory vyžaduje informace, úsilí a vrozenou genialitu.

Bílá košile třeba se zajímavými manžetovými knoflíčky (Vivienne Westwood dělá knoflíčky s jejím znakem královské koruny / exkluzivní záležitost). Zbytek pak udržte v jednoduchosti. Šedá je prostý luxus a elegance, využijte ji u doplňků.

Další možností je zvolit zajímavé šortky. Ovšem, nemluvíme o havajském vzoru. Ty skutečně nechte na pláž (a i tam opatrně, pánové). Tudíž, šortky s výrazným potiskem udělají veškerou práci. Dodají outfitu kýženou exkluzivitu a nejsou tak výrazné, jako vzorované sako. Vyberte k nim dokonale ušité sako v jednoduchém střihu.

V případě, že chcete jen elegantní denní kombinaci a barevným vzorům nefandíte, i taková možnost existuje. Nesnažte se však o příliš seriózní výsledek. Šortky a sako nemají být seriózní. Rudé nebo temně růžové sako bude fungovat s tmavými šortkami, klasickou košilí a zajímavým motýlkem.

Co se bot týče, nejlépe s šortkami spolupracují loafers. Ani sandály, ani sneakers a na žabky zapomeňte. I když máte krátké, letní kalhoty, stále máte sako. Respektujte staletou tradici.

Květované sako Flatseven. Hodinky Salvatore Ferragamo. Šedé semišové loafers Manolo Blahnik, prodává Neiman Marcus. Džínové šortky Armani.

blaze_sortky_2

Zdroj: Web značek

Černé sako Versace. Rudý pásek Versace. Šortky Vivienne Westwood. Šortky s geometrickým motivem Sopopular Rasmus Shorts.

blaze_sortky_3

Zdroj: Web značek

Pruhovaná košile Brooks Brothers. Rudé sako Dolce & Gabbana. Motýlky Neiman Marcus. Modré loafers Versace.

blaze_sortky_4

Zdroj: Web značek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!