Blogeřina těžká dřina: Aj Laf Fešn

Publikováno: 30.07.2015 10:26 | Štěpán Molitor

Michaela Svobodová a Lukáš Konopka na začátku tohoto roku založili Aj Laf Fešn – blog o pánské a dámské módě. Za krátkou dobu své existence si získal pozornost. Pánská oáza, dámský koutek, blog je inspirací pro všechny.

blogerina_ajlaf

Zdroj: Aj Laf Fešn

Kdy a proč vznikla myšlenka na vlastní blog?

Náš blog AJ LAF FEŠN vznikl opravdu nedováno a to na konci ledna tohoto roku. Hledali jsme odpovědi a ne vždy je nacházeli. Když už jsme je našli, napadlo nás, že bychom se o ně mohli podělit. To byl jeden z impulzů k založení blogu. Dalším bylo například to, že číst o věcech, co nás zajímají je jedna věc, ale psát o nich je věc druhá. Člověka to mnohem více rozvíjí. Každá napsaná věta je pro nás v různých směrech přínosná a s každým článkem se posouváme dál a to je pro nás prioritní. Naši čtenáři se tak můžou případně posouvat s námi. Když padla myšlenka na vlastní blog, tak druhý den už byla proměněná v čin. Žádné dlouhé promýšlení konceptu, blog se vyvíjí a roste s námi.

Jak se stane, že člověk ze zájmu vybuduje úspěšný blog?

Jak lze definovat úspěšný blog? Nejspíše by definice byla komplikovanější a mnohdy jen subjektivní názor. Pokud zde dle našich čtenářů spadáme, je to pak jen příjemné a motivující. Je to stejné jako se zaměstnáním. Pokud člověk dělá, co ho baví, pak výsledek jeho práce tomu odpovídá. Píšeme o tom, co se nám líbí, co nás zajímá a co může mít i nějakou hodnotu pro druhé. Neradi bychom sklouzli do toho, že tohle je zrovna IN a tak o tom musí vzniknout článek. Takové myšlení je OUT.

Dá se blogováním uživit?

Ve světě ano. Jde to i u nás, ale pokud začíná člověk od nuly, tak musí na sobě a blogu opravdu makat. Záleží na prioritách a vizi daného blogu. Náš blog je však jednou z našich volnočasových zálib.

IMG_2583

Zdroj: Aj Laf Fešn

Je blogeřina dřina nebo je to jen obcházení akcí, focení selfies a točení vlogů?

Různé blogy mají různé stupně „dřiny“. Někdo si inspirativní článek skutečně vydře, jiný to má díky svému vkusu mnohem jednodušší. Blog by neměl být pouze dřina, ale především záliba.

Je rozdíl mezi Vámi jako blogerem a skutečnou osobou?

Není.

Jakými blogy se inspirujete?

Pár blogů sledujeme, avšak snažíme si vytvářet svůj vlastní styl.

DSC_0111

Zdroj: Aj Laf Fešn

Jak vnímáte styl?

Rozlišujeme mezi stylem a aktuálními trendy. Styl vnímáme jako odraz osobnosti člověka. Baví nás například nadčasovost.

Proč si myslíte, že blogy mají takový úspěch?

Tisíc lidí tisíc chutí. Každý si tak dokáže najít to své pravé ořechové. Tohle je jeden z důvodů úspěšnosti blogů. Co se týče přeblogování, záleží na úhlu pohledu. Vnímáme zde koncepty, které se opakují a pak takové, které tady v blogosféře chybí.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!