Blogeřina těžká dřina: Czechstreetglamour

Publikováno: 23.08.2015 12:06 | Štěpán Molitor

Sára Klugerová a Marek Černý, jeden z nejvíce viditelných párů české módy od roku 2012, vedou společný blog Czechstreetglamour. Najdete zde pánskou i dámskou módu, klasiku i žhavé trendy.

11406904_1032753830068142_6499285982535325559_n

Zdroj: Czechstreetglamour

Kdy a proč vznikla myšlenka na vlastní blog?

Myšlenka vznikla před třemi lety, zhruba v době, kdy jsme se se Sárou seznámili, a vzešla z nápadu ukázat lidem to, co nás na módě baví. Chtěli jsme vytvořit prostor, kde se lidé budou moci inspirovat, přečíst si různé zajímavosti nebo naše tipy.

Jak se stane, že člověk ze zájmu vybuduje úspěšný blog?

Nejdůležitější je asi dělat ho tak, aby s ním byl jeho autor spokojený a neustále měl chuť investovat do něj svůj čas, nápady a věnoval se mu pro své potěšení. A úspěch? Ten se v takovém případě časem určitě dostaví.

Dá se blogováním uživit?

V zahraničí ano, ale u nás k tomu zatím nevzniklo vhodné prostředí.

Je blogeřina dřina nebo je to jen obcházení akcí, focení selfies a točení vlogů?

Pokud autor bere svůj blog opravdu vážně, dá se říct, že je to docela dřina, která je ale pro nás velkým potěšením. Denně nám blog a vše kolem něj zabere i několik hodin. Obcházení akcí k tomu samozřejmě patří a baví nás, později z těchto módních událostí většinou děláme různé reportáže na blog, takže i tam fotíme a už předem přemýšlíme o tom, co do budoucího článku napíšeme.

Je rozdíl mezi Vámi jako blogerem a skutečnou osobou?

Určitě ne, na blogu prezentujeme sami sebe, naše osobní názory nebo postřehy, takže žádný rozdíl mezi námi jako skutečnými osobami a námi jako blogery nevidím. Náš blog je spíše módní než lifestylový, a tak nedá až tolik nahlédnout do našeho soukromí, ale proto je tu náš instagram, kam přidáváme fotky z našeho každodenního života a kde nás lidé mají možnost poznat z trochu jiného úhlu.

Jakými blogy se inspirujete?

Mou velkou inspirací je zahraniční blog Thethreef, Sára ráda sleduje blog Kristiny Bazan.

Jak vnímáte styl?

Styl je něco jedinečného, něco, díky čemu se od ostatních můžeme odlišit a vyjádřit tak naši osobnost.

Proč si myslíte, že blogy mají takový úspěch? Není už přeblogováno?

Přeblogováno jistě není, blogů sice v poslední době přibylo dost, ale myslím si, že těch opravdu kvalitních je u nás zatím málo. Někdy nejde ani tak o počet followers, jako o to, jak vás daný blog dokáže obohatit a jak propracovaný po všech stránkách je.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!