Blogeřina těžká dřina: Pravý gentleman

Publikováno: 30.07.2015 10:18 | Jiří Hofbauer

Lehce mentorskou (ale hlavně inspirativní a motivační) linku sleduje blog Pavla Králíčka Pravý gentleman. Pavel obsah blogu staví na vlastních empirických zkušenostech a skutečné ryzosti, kterou někteří návštěvníci blogu zcela nejsou schopni vydýchat. On sám svůj blog pojal jako zdokumentování cesty k pravému gentlemanství. Kromě blogu Pavel provozuje také eshop Gentleman Store a pořádá kurzy na Naučmese.

pravy_2

Zdroj: Pravý Gentleman

Kdy a proč vznikla myšlenka na vlastní blog?

Nějaký blog jsem měl téměř odjakživa, asi od svých patnácti let. Postupem času se jen měnilo jejich obsahové zaměření. Na Pravém Gentlemanovi jsem prapůvodně chtěl zaznamenávat svou cestu za stylem.

Jak člověk ze zájmu vybuduje úspěšný blog?

Stačí víceméně jen vydržet a psát a psát. A samozřejmě psát články, které čtenáře buďto pobaví, nebo je v něčem poučí. Jednu dobu jsem návody na úspěšný blog hltal v jednom kuse, ale žádný zázračný recept vážně není.

Dá se blogováním uživit?

V zahraničí určitě ano, u nás o tom pochybuji. Na druhou stranu u nás nevím o nikom, kdo by se blogu skutečně věnoval na plný úvazek. Možná některé fashion blogerky.

Je blogeřina dřina nebo je to jen obcházení akcí, focení selfies a točení vlogů?

Vzhledem k tomu, že selfie nefotím, vlogy netočím a akcím se spíš vyhýbám, tak na mě zbývá jen ta dřina.

Je rozdíl mezi Vámi jako blogerem a skutečnou osobou?

Určitě ano. Online působím mnohem sebevědoměji a pro někoho možná i arogantně. Ale nedělám to naschvál, jen tak moje psaní může působit. Osobně jsem skromný a zakřiknutější.

pravy_3

Zdroj: Pravý Gentleman

Jakými blogy se inspirujete?

V zahraničí je to Put This On, The Art of Manliness, Study Hacks a Wait But Why.

Jak vnímáte styl?

To je na mě příliš obecná a těžko zodpověditelná otázka.

Není už přeblogováno?

Přijde mi, že blogy už jsou nějakou dobu na ústupu, i když jejich úplný zánik se řeší několik let a stále tak úplně nepřichází. Spíše se jejich obsah přesunuje na sociální sítě. Přeblogováno určitě není, u nás by člověk dobré blogy spočítal na prstech jedné ruky.

Jaká je vize Vašeho blogu?

Pomáhat a inspirovat stále větší skupinu mužů prostřednictvím stále lepších a přínosnějších článků.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Blogeřina těžká dřina: Aj Laf Fešn Blogeřina těžká dřina: Aj Laf Fešn Michaela Svobodová a Lukáš Konopka na začátku tohoto roku založili Aj Laf Fešn – blog o pánské a dámské módě. Za krátkou dobu... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!