Bluetooth kompas

Publikováno: 23.07.2013 12:15 | Petr Hájek

Konceptů Bluetooth chytrých hodinek spadajících pod kategorii "smart-watch" jsme tu již za poslední léta měli pěkných pár kousků, co se nám dnes ale představí v premiéře, tak model, jenž primárně slouží jako kompas.

wthcmpss9780afa

Navzdory pokusům s brýlemi, projekčními klávesnicemi a s do oka promítanými displeji to vypadá, že další velký produktový a hi-tech boom se odehraje na poli chytrých hodinek, tedy malých smart-watch zařízení nositelných na ruce obdobně jako hodinky.

nvigo1

Podobná zařízení dnes chystá každý větší hráč na trhu (Samsung, Google, ...) a někteří jich již dokonce několik uvedli (Sony). Dnes se ale představí zařízení jiné, stále však velmi sympatické, které nese jméno "Navigo".

nvigo2

Navigo potřebuje k plnému rozvinutí svých dovedností spolupráci vaší GPSky nebo smartphonu / tabletu, s nimiž komunikuje skrze Bluetooth. Zařízení po připojení zavibruje a ukáže na směrové růžici jako u kompasu (+ s LED a vibrací), kam se máte vydat.

nvigo3

Vibrace zde působí i jako upozornění na blízkost určitého místa, takže hned poznáte i to, když jste někam dorazili A za předpokladu, že potřebujete starou dobrou časoměřičskou funkci, tak ano, i ta tu je...

Navigo je zatím ve stádiu konceptu sbírajícího odezvu.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!