BMW 3.0 CSL: pocta ikoně 70. let

Publikováno: 15.05.2015 07:22 | Jiří Hofbauer

Německá automobilka BMW letos v přehlídky a soutěže automobilové elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este představí nové BMW 3.0 CSL Hommage. Tento vůz je poctou designérského týmu BMW nadčasovému a kultovnímu coupé ze 70. let – BMW 3.0 CSL. Koncept BMW 3.0 CSL Hommage navazuje na konstrukční principy svého předobrazu zejména v oblasti nízké hmotnosti a výkonnosti. Odkazuje na původní charakter, ovšem propojuje jej s nejmodernějšími materiály, které jej posunují do současnosti. Toto spojení je neobyčejně vzrušující.

csl_2

Zdroj: BMW

csl_3

Zdroj: BMW

csl_4

Zdroj: BMW

Z designu BMW 3.0 CSL Hommage je zřejmá ryzí dynamika. Karoserie je osazena aerodynamickými plochami, výraznými blatníky kol a nepřehlédnutelnými spoilery na střeše a zádi. Propracované povrchy a plochy vyjadřují dynamiku a jedinečnost, uhlíkové kompozity použité na spodní části vozu symbolizují důraz na minimalizaci hmotnosti.

csl_1

Zdroj: BMW

Výrazně redukovaný interiér BMW 3.0 CSL Hommage evokuje snižování hmotnosti nejen opticky, ale také hmatatelně. Uvnitř jsou jen absolutně nezbytné prvky a každý je navržen s důrazem na prvotřídní kvalitu a funkčnost. Hommage ukazuje mimořádnou technickou propracovanost a dokonalost zpracováním jednotlivých detailů a použitými materiály. Stejně jako vnější design, také uvnitř BMW 3.0 CSL Hommage je jasně patrný důraz na nízkou hmotnost, sportovnost a eleganci.

csl_5

Zdroj: BMW

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Vychutnejte si Světový den whisky Vychutnejte si Světový den whisky Ať už jste zapřisáhlým fanouškem whisky, nebo jste ji nikdy předtím nevyzkoušeli, třetí květnová sobota opět patřila Světovému... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!