BMW 3.0 CSL: pocta ikoně 70. let

Publikováno: 15.05.2015 07:22 | Jiří Hofbauer

Německá automobilka BMW letos v přehlídky a soutěže automobilové elegance Concorso d’Eleganza Villa d’Este představí nové BMW 3.0 CSL Hommage. Tento vůz je poctou designérského týmu BMW nadčasovému a kultovnímu coupé ze 70. let – BMW 3.0 CSL. Koncept BMW 3.0 CSL Hommage navazuje na konstrukční principy svého předobrazu zejména v oblasti nízké hmotnosti a výkonnosti. Odkazuje na původní charakter, ovšem propojuje jej s nejmodernějšími materiály, které jej posunují do současnosti. Toto spojení je neobyčejně vzrušující.

csl_2

Zdroj: BMW

csl_3

Zdroj: BMW

csl_4

Zdroj: BMW

Z designu BMW 3.0 CSL Hommage je zřejmá ryzí dynamika. Karoserie je osazena aerodynamickými plochami, výraznými blatníky kol a nepřehlédnutelnými spoilery na střeše a zádi. Propracované povrchy a plochy vyjadřují dynamiku a jedinečnost, uhlíkové kompozity použité na spodní části vozu symbolizují důraz na minimalizaci hmotnosti.

csl_1

Zdroj: BMW

Výrazně redukovaný interiér BMW 3.0 CSL Hommage evokuje snižování hmotnosti nejen opticky, ale také hmatatelně. Uvnitř jsou jen absolutně nezbytné prvky a každý je navržen s důrazem na prvotřídní kvalitu a funkčnost. Hommage ukazuje mimořádnou technickou propracovanost a dokonalost zpracováním jednotlivých detailů a použitými materiály. Stejně jako vnější design, také uvnitř BMW 3.0 CSL Hommage je jasně patrný důraz na nízkou hmotnost, sportovnost a eleganci.

csl_5

Zdroj: BMW
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!