BMW i8 ukázalo jedinečný klíč i mnohem víc

27.12.2013 20:03 | Jiří Hofbauer

BMW již dlouhou dobu používá písmeno „i“ jako zkratku pro inovace. Příkladem je třeba v automobilovém sektoru novátorský ovládací systém iDrive, který byl na trh uveden v roce 2001. V roce 2007 spustili projekt nazvaný „project i“, jehož cílem je revoluce v konstrukci automobilů a vývoj nového obchodního modelu.

Design BMW i je částečně odvozen od základních principů používaných u BMW. Značka BMW i však má vlastní osobité rysy, jež ukazuje v novátorských souvislostech a pojetích. Právě tento specifický přístup dodává těmto vozům jejich jasně rozpoznatelný charakter.

Cena BMW i8 je stanovena na $ 135 000 tedy 2,7 milionu korun.

BMW i8 se není odhalilo do posledního detailu včetně zcela jedinečného klíče. Tvoří jej jeden velký LCD displej s poměrně vysokým rozlišením. Mezi jeho základní funkce stále patří odemčení o opětovné uzamčení vozidla, ale kromě toho současně displej ukazuje stav a čas nabití baterie, stav nádrže a počet kilometrů, který ještě vozidlo ujede. K autu standardně dostanete pouze jeden. V případě ztráty za nový zaplatíte kolem 20 000 CZK.

i8_1

Zdroj: BMW Group PressClub

i8_2

Zdroj: BMW Group PressClub

i8_3

Zdroj: BMW Group PressClub

i8_4

Zdroj: BMW Group PressClub

i8_5

Zdroj: BMW Group PressClub

i8_6

Zdroj: BMW Group PressClub





Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!