BMW M4 Cabrio: nová dimenze estetiky a výkonnosti

Publikováno: 06.04.2014 16:16 | Jiří Hofbauer

BMW M4 Cabrio je dalším rozšířením řady legendárních sportovních vozů BMW M GmbH. BMW M4 Cabrio v sobě má dynamiku modelů BMW M3 Sedan a BMW M4 Coupé, ale současně k ní přidává osobitý styl a charakter, který se opírá o fascinaci ze sportovní jízdy s otevřenou karoserií. Nový model navazuje na dlouhou tradici BMW M GmbH v tomto segmentu, jde již o pátou generaci tohoto modelu, který novou kapitolu otevírá pod jménem „M4 Cabrio“.

bmw_m4_1

Zdroj: BMW Group PressClub

BMW M4 Cabrio sdílí tvary s otevřeným BMW řady 4 Cabrio. Design tohoto modelu se vyznačuje velmi působivou siluetou s vyváženými proporcemi, což platí jak pro situaci se staženou pevnou skládací střechou, tak po jejím roztažení nad prostor pro posádku. BMW M4 Cabrio však přichází se specifickými M detaily, mezi něž patří typické vyboulení kapoty motoru, unikátně tvarovaná vnější zpětná zrcátka nebo rozšířené přední i zadní blatníky, které obepínají 18palcová kovaná kola.

Nové BMW M4 Cabrio pohání nově vyvinutý řadový šestiválec BMW M TwinPower Turbo s vysokootáčkovým charakterem, který se již představil v typech M3 Sedan a M4 Coupé. Motor s objemem 3,0 l disponuje nejvyšším výkonem 431 koní a točivým momentem 550 Nm, který je k dispozici ve velmi širokém rozsahu otáček. Výjimečná dynamika je nasnadě, BMW M4 Cabrio se z klidu na 100 km/h dostane během 4,4 vteřin.

BMW M4 Cabrio je vybaveno třídílnou pevnou skládací střechou, která je na vnitřní straně kompletně čalouněná a vyznačuje se účinnou hlukovou i tepelnou izolací. Střechu lze během 20 sekund složit pouhým stiskem tlačítka, a to až do rychlosti jízdy 18 km/h.

bmw_m4_2

Zdroj: BMW Group PressClub

bmw_m4_3

Zdroj: BMW Group PressClub

bmw_m4_4

Zdroj: BMW Group PressClub

bmw_m4_5

Zdroj: BMW Group PressClub

bmw_m4_6

Zdroj: BMW Group PressClub
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!