BMW Vision Future Luxury: luxus podpořený inovacemi

Publikováno: 22.04.2014 16:37 | Jiří Hofbauer

BMW Vision Future Luxury je ukázkou toho, jak si BMW v budoucnosti představuje luxus. Jde o pokrokově navrženou kombinaci exkluzivity a inovací, která je vytvořena pro výjimečné jízdní zážitky propojující emoce a jedinečnost. Tímto konceptem BMW ukazuje jakým směrem by se chtěli v budoucnu ubírat, a současně abychom získali novou inspiraci a motivaci, vytváříme vizionářské koncepční vozy.

BWMfuture_1

Zdroj: BMW Group PressClub

Přístup inteligentního snižování hmotnosti je v interiéru patrný na konstrukčním principu subtraktivního modelování. Základní vrstvou je uhlíkový kompozit, na němž je situována funkční vrstva s ovládacími komponenty, displeji a různým typem osvětlení. Následuje strukturální vrstva zajišťující dodatečnou pevnost, která je vyrobena z hliníku. A konečně na povrchu se nachází vrstva skládající se ze dřeva, případně kůže, jež vytváří příjemnou a komfortní atmosféru.

BWMfuture_6

Zdroj: BMW Group PressClub

Řidič je obklopen celkem třemi displeji. Na levém displeji se zobrazují především informace samotného automobilu, uprostřed je programovatelný displej přinášející informace o rychlosti, otáčkách motoru a další údaje tohoto typu, stejně tak jako různá aktuální upozornění, která jsou pro daný okamžik potřeba. Na pravém displeji – Informačním displeji řidiče – se zobrazují doplňkové údaje informačního, zábavního a komunikačního systému.

BWMfuture_10

Zdroj: BMW Group PressClub

Primárním displejem pro „analogový kontakt“ s vozem je BMW Vision Head Up displej, který doplňuje řidičův pohled o doplňkové informace přímo v jeho zorném poli a na odpovídajícím místě reálného obrazu před vozem.

BWMfuture_11

Zdroj: BMW Group PressClub

BMW Vision Future Luxury je namísto dnes obvyklého centrálního kontrolního displeje vybaveno displejem umístěným přímo před spolujezdcem a určeným pro něj. Tento displej je propojen s informačním displejem řidiče a informace mezi těmito displeji lze měnit pomocí gest na dotykové ploše.

BWMfuture_12

Zdroj: BMW Group PressClub

V zadní části BMW Vision Future Luxury je před každým z cestujících umístěn v rámečku z uhlíkových kompozitů rozměrný displej. Jejich ovládání se provádí prostřednictvím tabletu umístěného ve středovém tunelu. Celý systém je propojen s přední částí vozu a lze z něj obsluhovat i služby z programu BMW ConnectedDrive.

BWMfuture_13

Zdroj: BMW Group PressClub

BWMfuture_7

Zdroj: BMW Group PressClub

BWMfuture_8

Zdroj: BMW Group PressClub

Nezaměnitelná identita BMW Vision Future Luxury je dána pro BMW typickou maskou chladiče s dvojicí dominantních ledvinek. Celá přední část konceptu se vyznačuje velmi čistými a jednoduchými tvary. Elegantní výraz dodává přední části také řešení její spodní části, které využívá kombinace různých materiálů a neobvyklého tvarování pro velmi speciální vzezření.

BWMfuture_2

Zdroj: BMW Group PressClub

BWMfuture_3

Zdroj: BMW Group PressClub

BWMfuture_4

Zdroj: BMW Group PressClub

BWMfuture_5

Zdroj: BMW Group PressClub

BWMfuture_9

Zdroj: BMW Group PressClub
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!