BMW X7: co se to děje u BMW?

Publikováno: 26.03.2015 08:49 | Jakub Matulík

Poslední dobou BMW přichází se zprávami, které fanoušky značky spíše odhání než-li přitahují zpět. Další novinka z této německé značky osloví jen jedince, kteří chtějí jezdit co nejpohodlněji. Jasně, éra velkých limuzín je v plném proudu, proto se vlastně není čemu divit, že i BMW chci chce trošku ukrojit z tohoto velmi oblíbeného segmentu. V nedávné době totiž BMW oznámilo, že chystá nové velké SUV s názvem X7. Pokud si neumíte představit jak by mělo být zhruba velké, stačí se podívat na konkurenci. Mercedes-Benz GL nebo Range Rover, jsou asi dva největší konkurenti nastupující X7.

bmw-x7-rendered-not-quite-what-were-expecting_2

Zdroj: autoevolution.com

BMW X7, by mělo přijít na trh stejně jako nově připravovaná řada 7. S řadou 7 by taktéž měla sdílet platformu. Což nasvědčuje tomu, že se bude jednat o obrovské, přetechnizované luxusní SUV, které vás doveze téměř všude.

Podle prvních informaci na nás pod kapotou budou čekat krásné kousky motorů. Nejmenší motor, který se bude dávat do X7 by měl být dobře známý 3 litrový šestiválec, dále by se zde měl objevit krásný osmiválec, který pohání současnou generaci M5. Největší skvost by ovšem měl být šestilitrový dvanácti válec řazený do V, který je známy z modelu 760i. Ten by mohl produkovat až 550 koní. Poslední motorizace, která by se měla objevit v X7 je potom hybridní ústrojí známe ze současné generace X5, tedy xDrive40e. Výkon bude přenášet devíti stupňová ZF převodovka buď to pouze na zadní kola, nebo na všechny 4.

bmw-x7-rendered-not-quite-what-were-expecting_1

Zdroj: autoevolution.com

Podle prvního renderu nelze říct, že by se X7 nelíbila. Přesto se musíme ptát kam svět bavoráků spěje...?

Cena této SUV limuzíny by měla startovat někde kolem 130 tisíc dolarů. V přepočtu ten 3,24 milionu korun. Výroba X7 by mohla začít už koncem roku 2017, případně začátkem roku 2018 v továrně ve Spartanburgu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!