Bolí obézní častěji hlava?

Publikováno: 04.07.2013 14:01 | Petr Hájek

Jistá univerzita si vzala na mušku jednu zajímavou zdravotní otázku týkající se zjištění faktu, jestli nějak souvisí nadváha a bolesti hlavy. Výsledky jsou jako vždy docela překvapivé...

19078256.cms

Zdroj: lifehacker

Výzkumníci z Johns Hopkins University se zaměřili v rámci svého zdravotního průzkumu na 4 tisíce jinak zdravých, normálních a dospělých jedinců, mezi nimiž byli jak ti štíhlejší, tak i ti s nadváhou. A co tedy bylo zjištěno?

Obézní muži a ženy pod 50 let věku mohli očekávat o 86 % větší šanci, že si na ně někdy počíhá migréna, nežli jejich kolegové-střízlíci.

Je pěkné, že to někdo zjistil, ale ohledně konkrétního určení bolení hlavy je to jako u známé hádanky, co bylo dříve, zda slepice nebo vejce. Tedy v našich podmínkách, zda lidi kvůli něčemu bolí hlava a proto přiberou, nebo nějak přiberou a pak je bolí hlava.

Vyřešit situaci moc nepomůže ani onen fakt, že stejné věci, jaké mají tendence způsobovat bolesti hlavy, vám většinou zajistí i nadváhu.

Léčba je prostá - jíst pravidelně, ale mírně, trochu cvičit a dost pít (vodu). Tím prý naprosto minimalizujete jakékoliv šance na nadváhu nebo migrény. A to navíc i bez "zázračných" prášků všech typů...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!