Bondův nový speciál Aston Martin DB10

Publikováno: 06.12.2014 11:56 | Jakub Matulík

Před více jak 50 lety se spojila britská automobilka Aston Martin asi s nejslavnějším agentem Jamesem Bondem. Začalo to vlastně v roce 1964, kdy se ve filmovém zpracování objevil ikonický Aston Martin DB5. Ten se v Bondovi čas od času objeví a vždy jsou jak diváci, tak i filmaři velice spokojení. Aby taky ne! Jedná se o jedno z nejhezčích aut minulého století. Je pravda, že Aston s Bondem nebyl vždy. Jedno období slavný Britský agent jezdil například v BMW. Ve filmu Die Another Day se Aston vrátil se svým Vanquish a už z této série neodešel.

Režisér Sam Mendes ve filmových studiích Pinewood Studios představil nejen název nové bondovky, ale i nový Bondův speciál Aston Martin DB 10. Tohle auto bylo vytvořeno speciálně pro tento film. Prezentovaný prototyp by měl odkazovat na slavný model DB5. Je taktéž proveden ve stříbrné barvě, a je to tvar i stylizace opravdu napovídá, že se jedná o novodobou DB 5.

Aston-Martin-DB10

Zdroj: Twitter

Dobrá zpráva je, že se Aston Martin rozhodl vytvořit přece jen pár modelů, pro žhavé zákazníky. Tato maloserie bude čítat přesně 10 aut. DB10 by měla ukazovat, kam by se chtěl Aston Martin v budoucnosti posunout a tak jej můžeme brát jako nedávno uveřejněný designový koncept od Audi. Pohánět by jej měl motor Mercedes-AMG, ovšem zatím není známo o co půjde. Podle nepotvrzených zpráv by se mělo jednat o V8 podobnou jako používá například nástupce SLS Mercedes AMG GT.

Snímek Spectre bude mít britskou premiéru 25. října 2015. Česká premiéra je naplánována na 6. listopadu 2015.

Čtěte také: 7 věcí, které musíte vědět o novém Bondovi
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!