Book’s Calling: když kniha volá

Publikováno: 09.11.2014 11:24 | Jiří Hofbauer

Na podzim letošního roku vznikl v Praze nový fotografický projekt, který má za cíl podpořit čtení knih. Jmenuje se Book’s Calling (Kniha volá) a jeho mottem je Udělej si čas na čtení. Kdekoliv, kdykoliv.

IMG_8351

Zdroj: Books Calling

V dnešní době se vzdalujeme od knih, zejména kvůli všudypřítomnému internetu. Zapomínáme, jak jsou knihy důležité. Studie ale prokázaly, že pokud aktivně posilujeme a procvičujeme mozek, můžeme tím zpomalit průběh Alzheimerovy choroby nebo demence. Nezáleží na tom, jak moc jsme ve stresu – všechen se vytratí, jakmile se ponoříme do poutavého příběhu knihy. Vždy, když si něco přečteme, se naše mysl naplní novými informacemi. Nikdy nevíme, kdy nám zrovna tyto informace přijdou vhod.

IMG_8353

Zdroj: Books Calling

Projekt Book’s Calling se prozatím skládá z fotografií, které byly pořízeny na různých místech v Praze. Na každé fotografii sedí autor na zemi a čte si knihu. Snaží se zachytit zajímavá a hezky vypadající místa v Praze. Postupem času určitě přibydou i jiná města. Autor pravidelně přidává nové fotografie a brzy chystá projekt na podporu čtení knih v dětských domovech a v domovech důchodců.

Nedávno tento pozoruhodný projekt podpořil i mistr společenského chování Ladislav Špaček, jenž poseděl s autorem ve Františkánské zahradě s knihou o Václavu Havlovi, a také pánové z přístavu pro pravé gentlemany Gentleportu, kteří poskytli prostor a materiál na focení.

Na všechny fotografie projektu se můžete podívat na Instagramu nebo na Tumblr.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!