Botox: trend nového milénia

Publikováno: 29.05.2014 09:05 | Václav F. Mensa

Plastická chirurgie bezpochyby patří k jednomu z obrovských hitů tohoto století. Lidstvo odjakživa prahlo po věčném mládí a nikdy jsme mu nebyli blíž než posledních dvacet let. Na zákrok můžete jít v obědové pauze, místo dovolené a dokonce se pořádají i botox party. Lidé si jednoduše našli další cestu jak oddálit vrásky a dokonce měnit vzhled. Krom samotných chirurgických zákroků se skalpelem je zde spousta možností a mnohdy lepších.

Klasický facelift, při kterém vám chirurg nařízne kůži kupříkladu u uší a obličej "vytáhne". To je jedna cesta ale velmi často se pak stává, že člověk dostane ten věčně zvláštně hledící obličej s vysokými tvářemi. Pokud tedy hledáte cestu, jak trvaleji a jistěji přivést mládí zpět, zkuste jiné možnosti.

botox

Zdroj: businessinsider.com

Botox neboli botulotoxin je nervový jed. Začal se používat už v osmdesátých letech k léčbě šilhavosti. V dnešní době přešel především do kosmetické chirurgie. Lékař jej vstříkne do partií, které to potřebují a následně se zastaví nervový pohyb. Vrásky se vyhladí a vydrží to tak šest až osm měsíců. Poté se vše vrátí do původních kolejí a vy se tak nemusíte bát, že budete "zmrzačení" na vždy. Botox se dá použít na vrásky na krku, na linky kolem očí a mezi obočí. Také samozřejmě na vrásky na čele. Botoxem se dá léčit nadměrné pocení a třeba linie úsměvu, pokud přehnaně odhaluje dáseň.

Aplikace botoxu probíhá opravdu jednoduše. Já byl na botoxu dvakrát. Aplikace do čela trvá asi dvacet minut včetně veškerých příprav. Lehnete si na lehátko a lékař vám opravdu tenkou jehlou vpichuje látku do kůže. Není to bolestivé. Cítíte jen jemné mravenčení a sem tam slabé píchnutí. Po zákroku je čelo mírně zarudlé ale tento efekt během deseti minut vyprchá. Následně je vám doporučeno (spíše nakázáno), nelehat si příštích aspoň pět hodin a po několik dní se vyhnout těžké práci. Při námaze by totiž mohla tekutina zatéct jinam než bylo míněno. V takových případech je způsobeno dočasné ochabnutí svalu.

jehla

Zdroj: GQ

Botox redukující pocení funguje na stejném principu. Umrtví dlouhodobě potní žlázy. Pokud vás tedy trápí třeba potící se ruce, toto je skvělá volba, pokud se chcete vyhnout trapným okamžikům.

Kosmetická chirurgie jako oddalování stáří je skvělá a mocná zbraň ale musí se používat rozumně. Snadno se na ní stanete závislými a výsledky mohou být hrozné. Příklady špatných faceliftů na nás koukají ze stránek snad každých časopisů a novin. Tudíž i tady platí, všeho s mírou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!