Bottega Veneta Pour Homme

Publikováno: 20.07.2013 18:26 | Jiří Hofbauer

Na září si italská značka Bottega Veneta připravila něco speciálního. Umělecký ředitel Tomas Maier se rozhodl právě v září uvést na trh první pánskou vůni. Prakticky dva roky poté co se v parfumériích objevil první parfém této značky, dámská vůně Bottega Veneta Eau Légère, která se vyznačovala lehce pudrovým nádechem. Maier si vysnil přírodní vůni, která by byla svěží, čistá, zcela nepoznamenaná hektickým stylem života ve městě.

Tím, že se jedná o italskou značku původem z Benátska (italsky Veneto) lze předpokládat, že vůně bude rozvláčná, vášnivá ale ne urputná a rozhodně jedinečná. Ostatně na její čichové stopě se podílela parfumérka Daniela Andrier a její kolega Antoine Maisondieu, kteří za sebou mají spolupráci na parfémech pro Prada, Gucci, Zegna nebo Armani.

Klíčovou složkou bude labdanum z Andalusie. Jeho vůně je hluboká, má mnoho poloh, které se neustále prolévají. Ze začátku je jeho vůně lehčí květinová, ovocná a postupně nabývá na hutnosti. Pro odlehčení a osvěžení bude do elixíru vůní přimíchán bergamot, šalvěj s tóny borovice a kuliček jalovce. Současně je do parfému dodán i internacionální prvek v podobě sibiřské borovice, směsi jamajského koření a indonéské pačuli.

Na trh se toaletní voda Bottega Veneta Pour Homme dostane ve velikostech 50 a 90 ml.

bc

Zdroj: Bottega Veneta

175169-800w

Zdroj: Bottega Veneta

Hodnocení článku:Komentáře

Karel Hynek Mácha, české poezie pán Karel Hynek Mácha, české poezie pán Je skvělé, když víte, že Máj je lyricko-epická báseň a poprvé vyšel v roce 1836. Je ohromné, když se s někým můžete podělit... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!