Bourgeois Bohème

Publikováno: 13.12.2013 00:34 | Jiří Hofbauer

Jedni je obdivují, jiní jimi opovrhují. Styl bobo vznikl spojením slov bourgeois a bohème, tedy buržoazní a bohémský. Dnes se jim říká spíše yuppies. Jsou všude kolem vás. Jsou to ti neskutečně zaměstnaní mladí muži, se sluchátkem v uchu, koženou brašnou na rameni, kelímkem kávy v jedné ruce, klíčky od Porsche v druhé a v podpaží tisknou výtisk Hospodářský novin, Wall Street Journal případně GQ. Ano, mluví stejným jazykem jako vy, ale to co vás od nich propastně odděluje je pohled na svět. Nepracují proto aby se uživili, ale aby si vydělané peníze užívali.

Termín yuppies (Young Urban Profesional tedy něco jako mladý městský profesionál) vznikl někdy v 80.letech minulého století. Zhruba ve stejnou dobu, kdy Michael Douglas ve filmu Wall Street naučil Charlieho Sheena nosit šle a zrodil se tak ideál dravého, lehce narcistního brokera, který si jde za svým cílem a jediné co pro něj má trvalou hodnotu je jeho kariéra. Pokud takové typy na ulici nepotkáváte, znamená to jediné – patříte mezi ně.

On hedvábný župan a smokingové kalhoty, LOUIS VUITTON. Ona župan, CHRISTOPHE LEMAIRE. Na posteli leží deka z vlny lamy alpaka, CHRISTOPHE LEMAIRE.

Bourgeois_Bohème_1

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Kabát s kohoutí stopou, PAUL SMITH. Pruhovaná košile, DOCKERS. Robustní pletený svetr, DRIES VAN NOTEN. Kalhoty s potiskem, LACOSTE RUNAWAY. Ručně šité kožené boty N.D.C.

Bourgeois_Bohème_2

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Dvouřadové sako, BOTTEGA VENETA. Hedvábná košile, MIRTO.

Bourgeois_Bohème_3

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Námořnický kabát, DIESEL BLACK GOLD. Hrubě pletený svetr, U. Manšestrové kalhoty, EMIDIO TUCCI. Rukavice z broušené kůže, GIORGIO ARMANI.

Bourgeois_Bohème_4

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Kabát z vlny lamy alpaka, ETRO. Modré triko, BOSS ORANGE. Pletená šála, LACOSTE. Temně modré kalhoty, ETRO. Kožené boty, PEPE JEANS.

Bourgeois_Bohème_5

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Svetr, SALVATORE FERRAGOAMO. Temně zelené kožené kalhoty, DIESEL. Okovaný kožený opasek, boty, REPLAY.

Bourgeois_Bohème_6

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Temně zelený kabát, JIL SANDER. Modrá košile, MASSIMO DUTTI. Kalhoty, GUCCI. Kotníčkové boty, REPLAY. Robustní pletené ponožky, HERMÈS.

Bourgeois_Bohème_7

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Župan YOHJI YAMAMOTO. Svetr, PRADA. Černé kalhoty, SANDRO. Polobotky, CAMPER. Kašmírová šála, HERMÈS.

Bourgeois_Bohème_8

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Hedvábné pyžam s paisley potiskem, DRIES VAN NOTEN. Kabát s jehněčí kožešinou, DOLCE & GABBANA. Na posteli leží deka z vlny lamy alpaka, CHRISTOPHE LEMAIRE.

Bourgeois_Bohème_9

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.Kabát v barvě velbloudí kůže, ERMENEGILDO ZEGNA. Košile, HILFIGER DENIM. Kalhoty, CALVIN KLEIN COLLECTION. Kožené boty, PEPE JEANS. Kašmírová šála, BRIONI.

Bourgeois_Bohème_10

Zdroj: Photostory Bourgeois Bohème by Sergi Pons was originally published in 192nd issue GQ Spain.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!