Božský Tom Ford

Publikováno: 31.08.2014 13:07 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Je to muž, který by měl být pro všechny vzorem. Pracovitý, cílevědomý, pečující o svůj vzhled a tělo. Velmi úspěšný manager, muž s vizí. Člověk rozumný, čestný a vždy dobře oblečený. Takový je Tom Ford. Jeden z nejlepších lidí módy, hrdý gay a otec. Právě tento týden oslavil 53.narozeniny.

tom_ford_bw

Zdroj: Vogue/Solve Sundsbo

Máme Terminátora za guvernéra a prezidenta co byl herec, tak proč by módní návrhář nemohl být senátor?

Narodil se dvěma realitním makléřům v roce 1961 a studoval katolické gymnázium. Zapsal se na vysokou školu ale opustil ji. Ačkoliv se to o něm moc neví, byl hercem v reklamách. Jako mladý muž se tak stal docela úspěšným a jednou dokonce byl ve 12 různých reklamách celostátních televizí najednou. Přestěhoval se do New Yorku, začal studovat architekturu a dobrovolně se stylizoval do jednoho z disco kids v klubu Studio 54. Má sice akademický titul z architektury ale díky stáži pro Chloé se přesunul na pole módy. A díky bohu za to. Pracoval pro Gucci ale následně založil svou vlastní značku. A upřímně, krom salonů na Savile Row málokdo umí udělat tak skvělý oblek jako on. Stal se výrazem pravého gentlemanství. Dělá čest filozofii své značky.

Když přijdu domů okamžitě se svléknu a zůstanu nahý dokud zase někam nemusím. Jím nahý. Všechno dělám absolutně nahý.

Jeho parfémy nejenže perfektně voní a drží dlouho, i skvěle vypadají jako flakón. Jeho kolekce kosmetiky a dekorativní kosmetiky pro muže se prodává po celém světě v neuvěřitelných nákladech.

TFord032_v_3oct12_rex_b

Zdroj: Vogue/Rex Features

Muž by ve městě nikdy neměl nosit šortky. Žabky a šortky do města nepatří. Šortky jsou přípustné jen na tenisovém kurtu nebo na pláži.

TFord027_v_3oct12_rex_b

Zdroj: Vogue/Rex Features

Člověk je to velmi různorodý. Ano, i Karl dělá filmy. Ale ten je točí na iPady a většinou nemají děj. To Tom Ford si hned svým prvním filmem, A Single man, vysloužil ocenění z všemožných festivalů a dokonce i nominaci na Oscara. Právě tento snímek nejlépe vyjadřuje, jaký by muž podle Forda měl být. Vtipný, upravený, inteligentní, žijící. Se svým manželem Richardem Buckleym vychovávají syna.

TFord_RBuckley_v_5oct12_getty_b

Zdroj: Vogue/Rex Features

Tom Ford je takový král Midas módního světa. S čím přijde, z toho se stane naprosté "must". A zcela otevřeně, i mladší muži by mu mohli závidět jak vypadá. Evidentně ten sport k zahození není.

Když jsem modelce v kampani pro Gucci nechal vyholit G v jejích ochlupení byla to jistá nadsázka a současně demonstrace síly značky, že Gucci je skutečně všudepřítomné. Tak proč ne na ochlupení. Nešlo jen o sex.

tomford_campaign_1

Zdroj: Tom Ford

Ano, souhlasím, že jsem vinen z provokace. Dám láhev parfému ženě mezi nohy a muže to upoutá. Jo to móda, umění a pořád forma marketingu.

tomford_campaign_3

Zdroj: Tom Ford

Módní svět si libuje v ironii, jízlivosti a podlosti. Tenhle útok dělá lidi mnohem upřímnější. Nevím, jestli je to dobré pro samotnou módu.

tford_v_16apr12_rex_b

Zdroj: Vogue/Rex Features

Do kampaně slunečních brýlí jsme angažovali skutečné porno hvězdy. Dva muže a dvě ženy, kterým jsme zaplatili za sex během focení. Na snímku to není vidět, ale cítíte to.

TFord_V_23sep11_pa_b

Zdroj: Vogue/PA Photos

Můj skutečný život není jako svět plný fantazie podle Toma Forda s nahýma holkama, které se polévají parfémem. Prostě jsem doma a dívám se na Přátele v televizi.

tomford_campaign_2

Zdroj: Tom Ford

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!