Brick Republic: Lego země, kde je všechno možné

Publikováno: 01.04.2017 13:50 | Lenka Mařanová

Největší interaktivní výstava z LEGO kostek u nás! Slavnostní zahájení proběhne 1. dubna 2017, v pražských Letňanech, výstaviště PVA Expo Praha a připraven bude zajímavý program pro děti i dospělé. Stavění, soutěže, programování robotů a drobný LEGO dárek pro šikovné malé stavitele.

Patnáct milionů kostek, dva tisíce metrů čtverečních, více než tři stovky modelů, to vše rozděleno do deseti tematických distriktů (regionů). Projděte se po nejnavštěvovanějších českých památkách, zazávoďte si s auty v BRICK GEAR, staňte tváří v tvář střihorukému Edwardovi či indiánskému náčelníkovi. Proleťte se s dráčkem Bezzubkou nebo řiďte vlakový provoz na šedesátimetrové vlakové dráze s nádražím. Milion kostek na hraní a stavění!

History district - pohled - Brick Republic

Zdroj: Lego

Prozkoumejte HISTORY district s velikými a věrnými modely nejnavštěvovanějších českých památek, jako je například zámek Lednice, hrad Karlštejn nebo katedrála sv. Víta. Jako první můžete navštívit zrekonstruované pražské Národní muzeum včetně vnitřních expozic. Pokud jste více milovníkem moderní architektury, potěší vás MODERN district, kde můžete obdivovat Kaplického knihovnu, pražský Tančící dům či mnoho dalších světových architektonických skvostů.

Karlstejn - history disctrict - Brick Republic

Zdroj: Lego

Motůrky, písty a modely na ovládání představí TECHNIC district. Proleťte se s dráčkem Bezzubkou, zazávoďte si v autech nebo prozkoumejte vojenskou techniku ze 2. světové války. Modely TECHNIC patří k nejpropracovanějším a jistě okouzlí nejednoho tatínka.

Záře reflektorů, klapka, kamera… akce, ve FILM district potkáte známé filmové hrdiny i scény. Prohlédněte si školu čar a kouzel v Bradavicích, vyfoťte se s Mrtvou nevěstou, střihorukým Edwardem, Terminátorem či Sněhurkou.

Pohled do salu - Brick Republic

Zdroj: Lego

Dětští návštěvníci jistě ocení BRICK EXPRESS district s více než 60 metry kolejí, několika nádražími, stanicemi a vlaky. Spočítáte všechny vagóny a pasažéry? Pohrát si a vyřádit se můžete v PLAYZONE district, kde na vás čeká více jak milion kostek ke stavění. V GAMEZONE district pak můžete otestovat nejen nové LEGO „gamesy“. Vychutnejte si šálek něčeho dobrého v Brick Café, nebo shlédněte film v Brick Cinema. Výhled na celou zem vám poskytne Brick Tower, kterou hlídá „terakotová armáda“ z téměř 20.000 LEGO figurek.

Každý dětský návštěvník získá pro vstup do země BRICK REPUBLIC PASSPORT, který ho opravňuje k volnému pohybu po zemi.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!