Brinkworth udělal ze skate park BaySixty6 designovku

Publikováno: 30.12.2012 12:42 | Jiří Hofbauer

Když vyhlášený skate park v dříve nechvalně známé části Londýna Westway začal pomalu dosluhovat bylo načase s tímm trochu pohnout. Za finanční podpory Nike vylepšilo designerské studio Brinkworth populární BaySixty6 Skate Park a bylo tak možné si dovolit víc než jen nahodit fasádu.

Theme_web_sp

Zdroj: Brinkworth

Kultovní skate park, který vlastní Paul MacDermott, se postupem let stal společně se rachotícími vlaky veřejné dopravy a nekonečným řetězcem svištících aut zásadní součástí západního Londýna a místem, kam se sjížděli mladí lidé z celého města.

Brinkworth se rozhodl podpořit zvyšující se potenciál lokality, s kterým počítal i nový územní a vytvořil tak skvělý městský skate park.

1

Zdroj: Brinkworth

Společně s Nike se Brinkworth rozhodl, že toto místo opět probudí k plnohodnotnému životu, hodí ho do nových barev a skupina Urb Orbis ho odprezentuje ho tak jak si zaslouží. Za pomoci nejlepší světových designérů a stavitelů skate parků jako Michael Groenewegen a Croyde Mirandon z SkatePark Amsterdam, se ale podařilo udělat z ošumělého prostoru mnohem víc než jen skate park.

2

Zdroj: Brinkworth

Celý objekt byl plně prostorově maximalizován a vznikly tak neskutečné možnosti nejen pro skateboardisty a vyznavače této kultury, ale především nový BaySixty6 otevírá dveře všem příznivcům tohoto životního stylu a stává se tak centrem pro daleko širší komunitu lidí. Tvůrci při tvorbě BaySixty6 mysleli nejen na funkční využití prostoru, ale současně doufali, že nová designová tvář skate parku zaujme nejen již zajeté nadšence sportu a pohybu, ale přitáhne i boardové novice.

3

Zdroj: Brinkworth

4

Zdroj: Brinkworth

5

Zdroj: Brinkworth

6

Zdroj: Brinkworth

7

Zdroj: Brinkworth

8

Zdroj: Brinkworth

9

Zdroj: Brinkworth
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!