Brněnský Motosalon přilákal více jak 51 000 návštěvníků

Publikováno: 15.03.2014 17:49 | Jakub Matulík

Na čtyři dny obsadil mezinárodní veletrh motocyklů a čtyřkolek Motosalon pavilon P, který je jedním z nejnovějších přírůstků na Brněnském veletržním výstavišti. Musí se uznat, že i když je pavilon P opravdu velký a moderní, pořádat Motosalon jen v jednom pavilonu je, řekněme hraniční. Přesto rozhodně bylo na co koukat.

motosalon_14

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_15

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_16

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_17

Zdroj: BVV – MotosalonKTM

KTM pochází ze sousedního Rakouska respektive z Mattighofenu. Jelikož KTM dominuje ve všech terénních disciplínách, člověk by řekl, že na velký brněnský Motosalon přivezou celou svou luxusní sestavičku. Bohužel se tak tomu nestalo a návštěvníci se mohli podívat (ano, zase pouze dívat) na motokrosovou SX-F 350 a také na její sestřičku EX-F 350, což je speciál na nejtvrdší zacházení, tedy enduro. Byl zde k vidění i model freeride, což je motorka, která by měla být použitelná jak na motokrosových tratích, tak i v lese, či v horách. Otázkou je, zda tomu tak opravdu je.

Z cestovních motorek zde byla vidět celá řada Duku (což jsou mé oblíbené naháče). Dále pak SMC což jsou supermotárdy, které můžete vytáhnout jak na okruh, tak i na běžnou cestu a víte, že budete jedni z nejrychlejších. KTM také dominuje poslední dobou cestovním motorkám, přece jen má dokonce i svůj cup. Zde byl vidět jeden závodní stroj z této divize o objemu 125ccm.BMW

BMW je moje srdcová záležitost. I když motorky jsem nikdy nijak nesledoval, tak vím, že jsou prostě top. Ostatně právě u BMW jsem našel number 1 motorku celého Motosalonu. Mluvím teď o modelu jménem BMW R nineT. Jedná se o náháče v retro designu, který má 1200ccm boxer motor. Motorka není nijak extrémně výkoná, ale vypadá naprosto dokonale. Retro design, ovšem supermoderní technika dohromady, dělá z této krásné motorky opravdovou srdcovku. Na stánku byli samozřejmě všechny supersporty, které jsou absolutně brutální. Říká se, že BMW dělá tak dokonalé supersporty a superbike a proto jsou opravdu těžké ke zkrocení a většina lidí je hned po koupi postaví na laminaty a jezdí s nimi jen okruhy. Rozhodně jsem si nenechal ujít všechny naháče, které jsou na pohled opravdu nádherné. Nejsem úplně milovník BMW naháčů, ale když si na ně sednete, okamžitě vám padne do ruky a cítíte, jako kdyby ta motorka byla stavěna pro Vás.Harley-Davidson

Harley-Davidson buď milujete nebo nesnášíte. Já nejsem ani jeden extrém, ale musím říct, že mi k srdci nijak nepřirostl. Cítím se moc mladý na to, abych byl zamilovaný do chooperu. Stánek byl ale rozhodně nejstylovější z celého veletrhu. Právě tady se potloukala ta správná sorta milovníků těchto motorek, což dotvářelo atmosféru skvělého stánku.

motosalon_1

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_2

Zdroj: BVV - Motosalon

motosalon_3

Zdroj: BVV - Motosalon

motosalon_4

Zdroj: BVV - Motosalon

motosalon_5

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_6

Zdroj: BVV - Motosalon

motosalon_7

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_8

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_9

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_10

Zdroj: BVV - Motosalon

motosalon_11

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_12

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_13

Zdroj: BVV – MotosalonDalší stánky

Musím uznat, že letošní ročník Motosalonu měl bohatý doprovodný program. Jeden ze stánků patřil Karlovi Abrahamovi aka Abaja, našemu jedinému zástupci v MOTO GP. AB cardio zde vystavovalo své závodní stroje a dokonce plnohodnotný MOTO GP speciál, se kterým pojede Abaja letosní sezónu. U AB Cardia byl také stánek Maximu, takže je jasné co zde čekalo. Ano, krásné slečny.

Pokud bylo něčeho na Motosalonu opravdu požehnaně, tak všemožných obchodníků a vystavovatelů motocyklového oblečení a výstroje. Všiml jsem si, že zde vystavovala také tlumačovská firma PSI Hubík, která je absolutně number 1 firma v tvorbě motocyklových kombinéz na míru, z těch nejkvalitnějších materiálů světa. Co se týče motocyklových helem, byli tu snad všechny největší a nejznámější helmy světa. Mě osobně nejvíce bavily helmy Shoei, ale také (podle mě největší konkurenti) Shark a německý Schuberth.

Brněnské veletržní výstaviště rozhodně opět připravilo skvělý Motosalon a tak dalo možnost široké veřejnost nahlédnout pod pokličku, tomuto nádhernému koníčku a sportu. Věřím, že BVV bude pořád i další ročníky a současně zváží rozšíření celého veletrhu i do dalších pavilonů. Ostatně o úspěchu veletrhu svědčí i rekordní návštěvnost více jak 51 000 návštěvníků. To je ohromné číslo. Motoristický sport si zaslouží více propagovat, přece jen se jedná o jednu z nejnebezpečnější, ale zároveň velice zábavnou aktivitu.

motosalon_18

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_19

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_20

Zdroj: BVV – Motosalon

motosalon_21

Zdroj: BVV - Motosalon
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!