Bronzový odstín po celý rok

Publikováno: 05.09.2013 08:12 | Václav F. Mensa

Během léta je většina z nás na slunci a ať už chceme či nechceme, opálíme se a naše kůže působí přirozeně zdravým a čerstvějším dojmem. Ano, v mladém věku je opálení skvělé. Ale s přibývajícím věkem se ukáže pravý opak. Dlouholetým ničením kůže sluncem bude vaše tvář působit starší. Pleť bude vyschlejší a vrásky jasně viditelnější.

Světoví odborníci v oboru dermatologie vždy říkají, že pokud člověk nechce stárnou více než je nutné, musí svou kůži chránit před sluncem. Článek o nejlepších ochranných krémech jsme vám taktéž již nabídli v článku o opalovacích krémech.

Pokud budete každý den svědomitě používat vysoký ochranný faktor a zbytečně se slunci nevystavovat, budete pomaleji stárnout. Ano, sluncem se neopálíte. Ale díky moderní kosmetice, můžete mít bronzový odstín celý rok aniž by kdokoliv tušil, že samoopalovací přípravek používáte.

He-Shi

Značka zrozena v roce 2004 přišla s revolučními výrobky na neuvěřitelně rychlé samoopalování. Kosmetika je výjimečná v tom, že reaguje okamžitě a nemusíte čekat několik hodin, než zafunguje. Pracuje ve třech krocích. Peeling He-Shi zajišťuje rovnoměrné opálení a postupné vymývání bez tvoření skvrn. Následuje barvící tekutina Express Liquid Tan nebo samoopalovací gel na tělo a tvář. Vše zakončíte hydratačním suflé které opálení zakonzervuje, ale následně pomáhá rovnoměrnému vymývaní. K výrobkům je také lze možné zakoupit aplikační rukavici. Koupíte například na samoopalovacisvet.cz.

photo

Clarins

Společnost specializující se na "zdravou" kosmetiku produkuje velké množství samoopalovacích přípravků které patří k velmi kvalitním v porovnání se zbytkem trhu. Přes pěny pro opálení obličeje až po hladká samoopalovací mléka.

Instant Smooth Self Tanning je již zmíněná pěna obsahuje akátové částice které zajišťují nejen opálení ale i vyhlazení jemných linek a pórů. Pleť rozjasňuje a netvoří skvrny.

0

V poslední době se také objevily opalovací spreje. Předpovídají opálení jen po jednoduchém nastříkání na tělo. Guerlain Terracota Spray pleť a celé tělo sjednotí během první aplikace a zajistí krátký, ale oslnivý účinek. Z těch lacinějších je zde spray na podobné bázi od L'Oreal. Avšak, s tím opatrně neboť při nedbalé aplikaci způsobí jemné fleky.

GUERLAIN_Terracotta_Spray_75ml_1365588398

Samoopalovací přípravky jsou rozhodně zdravější než slunce nebo solárium, avšak je nutné se s nimi naučit.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!