Bude Leonardo DiCaprio nový Steve Jobs..?

Publikováno: 23.04.2014 16:16 | Jiří Hofbauer

Že vznikne další film o Stevu Jobsovi se mluvilo dlouho. Režie se měl ujmout David Fincher (The Social Network, Muži, kteří nenávidí ženy), o scénář se měl postaral Aaron Sorkin (Moneyball, The Social Network). Po blíže neupřesněných problémech Fincher a studio Sony Pictures upustili od spolupráce. Jobs je ale fenomén a studio Sony Pictures film chce stůj co stůj a přípravy na natáčení pokračují dál. Nyní je nejžhavější kandidátem na režisérkou pozici Danny Boyle (28 dní poté, Milionář z chatrče, 127 hodin).

leo_jobs1

Zdroj: Tag Heuer

Jak už to bývá, s novou hlavou, přichází i nové myšlenky. Nyní Boyle vyjednává se studiem o scénáři. Poměrně dost se liší od jiných filmových projektů. Film by měl mít stopáž kolem devadesáti minut. Bude rozdělen do tří částí a každá bude zachycovat hodiny před uvedením zásadních produktů Apple – Mac, NeXT a iPod. Celý film získává i na vážnosti tím, že konzultantem snímku je spoluzakladatel Applu Steve Wozniak a autor životopisu Steva Jobse Walter Isaacson.

Otázkou zůstává i to, kdo si zahraje Steva Jobse. Do hlavní roli si Fincher vysnil Christiana Balea. Boyle však přišel s jiným návrhem – Leonardo DiCaprio. Pro herce by to tak po snímku Pláž byla druhá spolupráce s režisérem. DiCaprio, který už několik let pase po ceně akademie Oscar, by to tak mohla být šance zlatou sošku konečně dostat.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!