Buďte úžasní synové: nejlepší dárky ke Dni matek

Publikováno: 07.05.2015 20:29 | Jiří Hofbauer

Náhrdelníky z těstovin, hrnek z moduritu a přáníčko namalované voskovkou prošlo, když vám bylo pět. Teď to chce něco v sametové krabičce, křišťál a originál Klimta. Desátý květen je ve znamení matek. Inspirujte se naším průvodcem dárků k svátku našich matek. Pamatujte, že u dárků nejde o to, co dáváte, ale co tím chcete říct.

Krásný pugét je sázkou na jistotu. Neřiďte se ale nutně řečí květin a symbolikou barev. Pokud vše máma touží po žlutých tulipánech, nenoste jí rudé růže. V dnešní době už nemusíte volit jen mezi karafiátem a gerberou. V květinářstvích najdete krásné květy pivoní, lisianthů nebo pryskyřníků.

Kytice z mixu pryskyřníků, růží a zlatobýlu, Květinářství M. Huszárová, 1 008 Kč

matky_kytice

Zdroj: Archiv značky

Vyvarujte se praktickým a neosobním darům. Nic,co může užívat celá rodina, včetně tety Zdeny z Chocně. Vybírejte dárky, po kterých máma třeba dlouho touží, nebo skrývají váš osobní vtípek. Kuchyňská zástěra není zrovna top dárek, ale pokud je z dílny Jakuba Polanky a Olo Křížové, tak to dramaticky mění situaci. Navíc můžete přidat lístek hlásající: nejlepší kuchařka na světě. Nedělní oběd tak máte vyřešený a už můžete přemýšlet jen o tom, kolik si dáte knedlíků.

Moderní interpretace zástěry v podání českých návrhářů Jakuba Polanky a Olo Křížové, Zástěrka, 1 990 Kč

matky_zastera

Zdroj: Archiv značky

Porcelánový čajový servis z limitované edice Rodinné stříbro, Dita P., 2 899 Kč

matky_dita

Zdroj: Archiv značky

Údělem každé mámy je, že je ženou alfa v případě krmení rodiny. Udělte tento den výjimčený i pro ni a vezměte ji na super oběd, do některé z vyhlášených restaurací. Třeba do pražského Grand Cru.

Vinný bar Grand Cru, Lodecká 4, 110 00, Praha

matky_grand

Zdroj: Archiv restaurace

Pero je sice jedním z oblíbených dárků k maturitě, ale málo který devatenáctiletý ocení stříbrný hrot. Vaše máma ano. Pokaždé, když ho vezme do ruky, tak si na vás vzpomene.

Extravagantní růžové pero, roller a propiska s růžovým pláštěm a chromovou obrubou z kolekce Pink Soul, Aurora, cena od 2496 do 3161 Kč, prodává Luxury Office

matky_pera

Zdroj: Archiv značky

Parfém je jeden z dárků, který žena nikdy neodmítne. Voňavý arzenál žen se většinou skládá z jednoho parfému, který používá celý rok a má v něm jistotu, a pak celé škály různorodých voňavek. Buď vsaďte na jistotu a kupte jí její oblíbenou vůni, nebo zkuste experimentovat a překvapte ji novou vůní.

Současně se vyvarujte kupování dekorativní kosmetiky. Podkladový krém nebo rtěnku si žena chce vybrat sama a hlavně s největší pravděpodobností neodhadnete správný barevný odstín. Krém proti vráskám taky není to pravé ořechové.

Moderní a rafinovaná vůně Eau Mega, Viktor & Rolf, cena od 2 200 Kč

matky_parfem

Zdroj: Archiv značky

Věřte, že za všechnu tu péči, kterou nám máma obětovaly, noci, co proseděly u našich postelí, když jsme byli nemocní, starosti, které jste jim způsobovali, když jsme obráželi s kamarády bary, si zaslouží rozmazlovat. Krásný šperk si ženy našeho života rozhodně zaslouží.

Stříbrné náušnice se zirkony, Pandora, 1 450 Kč

nausnice

Zdroj: Archiv značky

Sluneční brýle Orchidea, Fendi, cena k doptání v butiku

matky_bryle

Zdroj: Archiv značky

Kabelka sicily bag s motivem vistárie, Dolce & Gabbana, cena k doptání v butiku

matky_kabelka

Zdroj: Archiv značky

Pokud jste se den matek rozhodli oslavit tím, že se odstěhujete z rodného hnízda, nezapomeňte kromě bečky piva na kolaudačku ve svém novém kutlochu, přinést i něco na afterparty, která odstartuje po vašem odchodu. Máma možná bude slavit víc než vy.

Vybírejte mezi moderním šumivým vínem cava španělského vinařství Codorníu a květinovým ginem Bloom, který je obohacený o zimolez, heřmánek a pomelo. Vznikl na základě tradičního receptu, který hledal inspiraci v anglických zahradách a vytvořila ho vůbec první známá ženská destilatérka Joanne Moore.

Moderní šumivé víno typu cava Codorníu Cava Anna de Codorníu Blanc de Blancs, 779 kč, prodává Premier Wines & Spirits/www.1er.cz

matky_cava

Zdroj: Archiv značky

Květinový Bloom Premium London Dry Gin, 765 kč, prodává Premier Wines & Spirits/www.1er.cz

matky_loom

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!