Buďte úžasní synové: nejlepší dárky ke Dni matek

Publikováno: 07.05.2015 20:29 | Jiří Hofbauer

Náhrdelníky z těstovin, hrnek z moduritu a přáníčko namalované voskovkou prošlo, když vám bylo pět. Teď to chce něco v sametové krabičce, křišťál a originál Klimta. Desátý květen je ve znamení matek. Inspirujte se naším průvodcem dárků k svátku našich matek. Pamatujte, že u dárků nejde o to, co dáváte, ale co tím chcete říct.

Krásný pugét je sázkou na jistotu. Neřiďte se ale nutně řečí květin a symbolikou barev. Pokud vše máma touží po žlutých tulipánech, nenoste jí rudé růže. V dnešní době už nemusíte volit jen mezi karafiátem a gerberou. V květinářstvích najdete krásné květy pivoní, lisianthů nebo pryskyřníků.

Kytice z mixu pryskyřníků, růží a zlatobýlu, Květinářství M. Huszárová, 1 008 Kč

matky_kytice

Zdroj: Archiv značky

Vyvarujte se praktickým a neosobním darům. Nic,co může užívat celá rodina, včetně tety Zdeny z Chocně. Vybírejte dárky, po kterých máma třeba dlouho touží, nebo skrývají váš osobní vtípek. Kuchyňská zástěra není zrovna top dárek, ale pokud je z dílny Jakuba Polanky a Olo Křížové, tak to dramaticky mění situaci. Navíc můžete přidat lístek hlásající: nejlepší kuchařka na světě. Nedělní oběd tak máte vyřešený a už můžete přemýšlet jen o tom, kolik si dáte knedlíků.

Moderní interpretace zástěry v podání českých návrhářů Jakuba Polanky a Olo Křížové, Zástěrka, 1 990 Kč

matky_zastera

Zdroj: Archiv značky

Porcelánový čajový servis z limitované edice Rodinné stříbro, Dita P., 2 899 Kč

matky_dita

Zdroj: Archiv značky

Údělem každé mámy je, že je ženou alfa v případě krmení rodiny. Udělte tento den výjimčený i pro ni a vezměte ji na super oběd, do některé z vyhlášených restaurací. Třeba do pražského Grand Cru.

Vinný bar Grand Cru, Lodecká 4, 110 00, Praha

matky_grand

Zdroj: Archiv restaurace

Pero je sice jedním z oblíbených dárků k maturitě, ale málo který devatenáctiletý ocení stříbrný hrot. Vaše máma ano. Pokaždé, když ho vezme do ruky, tak si na vás vzpomene.

Extravagantní růžové pero, roller a propiska s růžovým pláštěm a chromovou obrubou z kolekce Pink Soul, Aurora, cena od 2496 do 3161 Kč, prodává Luxury Office

matky_pera

Zdroj: Archiv značky

Parfém je jeden z dárků, který žena nikdy neodmítne. Voňavý arzenál žen se většinou skládá z jednoho parfému, který používá celý rok a má v něm jistotu, a pak celé škály různorodých voňavek. Buď vsaďte na jistotu a kupte jí její oblíbenou vůni, nebo zkuste experimentovat a překvapte ji novou vůní.

Současně se vyvarujte kupování dekorativní kosmetiky. Podkladový krém nebo rtěnku si žena chce vybrat sama a hlavně s největší pravděpodobností neodhadnete správný barevný odstín. Krém proti vráskám taky není to pravé ořechové.

Moderní a rafinovaná vůně Eau Mega, Viktor & Rolf, cena od 2 200 Kč

matky_parfem

Zdroj: Archiv značky

Věřte, že za všechnu tu péči, kterou nám máma obětovaly, noci, co proseděly u našich postelí, když jsme byli nemocní, starosti, které jste jim způsobovali, když jsme obráželi s kamarády bary, si zaslouží rozmazlovat. Krásný šperk si ženy našeho života rozhodně zaslouží.

Stříbrné náušnice se zirkony, Pandora, 1 450 Kč

nausnice

Zdroj: Archiv značky

Sluneční brýle Orchidea, Fendi, cena k doptání v butiku

matky_bryle

Zdroj: Archiv značky

Kabelka sicily bag s motivem vistárie, Dolce & Gabbana, cena k doptání v butiku

matky_kabelka

Zdroj: Archiv značky

Pokud jste se den matek rozhodli oslavit tím, že se odstěhujete z rodného hnízda, nezapomeňte kromě bečky piva na kolaudačku ve svém novém kutlochu, přinést i něco na afterparty, která odstartuje po vašem odchodu. Máma možná bude slavit víc než vy.

Vybírejte mezi moderním šumivým vínem cava španělského vinařství Codorníu a květinovým ginem Bloom, který je obohacený o zimolez, heřmánek a pomelo. Vznikl na základě tradičního receptu, který hledal inspiraci v anglických zahradách a vytvořila ho vůbec první známá ženská destilatérka Joanne Moore.

Moderní šumivé víno typu cava Codorníu Cava Anna de Codorníu Blanc de Blancs, 779 kč, prodává Premier Wines & Spirits/www.1er.cz

matky_cava

Zdroj: Archiv značky

Květinový Bloom Premium London Dry Gin, 765 kč, prodává Premier Wines & Spirits/www.1er.cz

matky_loom

Zdroj: Archiv značky

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Mountain biker Harald Philipp pokořil extrémní italské pohoří Brenta Mountain biker Harald Philipp pokořil extrémní italské pohoří Brenta Krátký film Via Ferrata zachycuje dechberoucí sjezd mountain bikera Haralda Philippa. Filmař Christoph Thoresen pomocí dronu dokumentuje... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!