Bugatti Veyron Les Légendes 'Black Bess'

10.04.2014 20:49 | Jakub Matulík

Zase další Bugatti Veyron? To by byla první věta, kterou byste dnes slyšeli v naší redakci. Zdá se, že Bugatti (respektive VW) chce z Veyronu vydolovat maximum. Jenže, co když se díky tomu ztrácí jeho exkluzivita? Asi se ptáte, čím je tato verze liší od ostatních. No, popravdě až tak moc toho není. Ovšem pár věcí se najde.

První věc je fakt, že Black Bess je edice, která by se měla odkazovat na model Type 18, což je Bugattka ze začátku minulého století. Takže co je na této nové edici ze série Les Légendes de Bugatti zajímavého? Na první pohled vidíte ručně malované zlaté proužky, taktéž je ručně malovaná i kůže. Black Bess se původně jmenoval kůň ze stáje Dicka Turpina. Ano, to je ten člověk, který proslul svým šíleně nepoctivím životním stylem, ale také proslul svou 320 kilometrů dlouhou jízdou z Londýna do Yorku, kterou stihl za jedinou noc právě na své černé klisně aka Black Bess.

Zlatý rámeček masky vozu, taktéž již zmiňované zlaté pruhy na blatnících vozu, zlaté středy kol a také zlaté logo EB v zadu na zadečku tohoto Veyronu. To všechno jsou nejvýraznější vnější změny oproti ostatním. V interiéru přibyla velká dřevěná středový panel, kterému dělají společnost ručně dekorované části kůže na dveřích a také mezi sedadly. A to je dámy a hlavně pánové vše. Chcete ho?

Model vystavěný na základech Bugatti Veyron 16.4 Grand Vitesse dostane osmilitrový W16 motor, který zvládne až 1200 koní a z 0 na 100 vystřelí za 2,6 vteřin. Světová premiéra modelu je naplánována na Auto China Beijing 2014. Prodejní cena by se měla pohybovat kolem € 2.15 tedy nějakých 59 milionů korun.

bugatti_1

Zdroj: Bugatti

bugatti_2

Zdroj: Bugatti

bugatti_3

Zdroj: Bugatti

bugatti_4

Zdroj: Bugatti

bugatti_5

Zdroj: Bugatti

bugatti_6

Zdroj: Bugatti

bugatti_7

Zdroj: Bugatti

bugatti_8

Zdroj: Bugatti

bugatti_9

Zdroj: Bugatti

bugatti_10

Zdroj: Bugatti

bugatti_11

Zdroj: Bugatti

bugatti_12

Zdroj: Bugatti

bugatti_13

Zdroj: Bugatti

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!