Burberry uvedlo kolekci Heritage Trench Coat Collection

01.04.2014 20:33 | Jiří Hofbauer

Burberry představilo novou kolekci trenčkotů Heritage Trench Coat Collection a tři nové styly – úzký The Sandringham, módní, v pase projmutý The Kensington, The Wiltshire s délkou do půli stehen, a velice tradiční (klasický, nikoliv usedlý!) The Westminster. Pláště se nabízí ve třech barevných provedeních – černá, chladnější béžová stone a klasická honey. U některých modelů si rovněž můžete vybrat ze vsazených nebo raglánových rukávů.

Značka Burberry trenčkoty vyrábí od roku 1912. Za více jak sto let se béžový plášť s typickým tartanem stal nejen stěžejním kouskem britského módního domu ale i ikonickým kouskem ostrovního stylu. Burberry (dříve Burberrys) má ve Spojeném království hlubokou tradici stejně jako materiál, z kterého trenčkoty vznikají. Gabardén si nechal anglický obchodník Burberry patentovat už v roce 1879 a až do roku 1917 měl výsadní právo na výrobu tohoto druhu zboží.

Každý kus se šije ručně v dílnách v anglickém Casttlefordu a jeho výroba trvá tři týdny. Nelze se pak divit, že jeho cena začíná na € 1 395 tedy nějakých 38 000 CZK. Cena není úplně lidová. Na druhou stranu je to kousek, který vám v šatníku vydrží skutečně mnoho sezón. Ne-li navždy. Díky jeho odolnosti vůči vodě ho využijete jak na podzim, tak právě nyní během rozmarných jarních měsíců. Není to jen módní výstřelek. Mít trenčkot od Burberry je investice do skutečně kvalitní věci, která se vám vrátí.

burberry_1

Zdroj: Burberry

burberry_2

Zdroj: Burberry

burberry_3

Zdroj: Burberry

burberry_4

Zdroj: Burberry

burberry_5

Zdroj: Burberry

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!