Byl to Ples jako Brno

Publikováno: 02.04.2013 19:15 | Jiří Hofbauer

V sobotu 30. března 2013 se uskutečnil druhý ročník události PLES JAKO BRNO. Ve Wannieck Gallery se sešlo téměř 600 hostů a desítky hvězdných účinkujících, mezi nimiž zazářili Leona Machálková, Roman Vojtek nebo Soňa Norisová se slovenskou vokálovou formací Fragile.

1

Zdroj: KIVA FOTO

10

Zdroj: KIVA FOTO

Za doprovodu místního jazzového tria Two Generation Trio se dveře galerie s prvním hostem otevřely již před 19. hodinou. Poděkováním pořadatelům a vzácným hostům Roman Vojtek slavnostně zahájil program, který od samotného začátku pokračoval ve velkolepém stylu, bez jediné pauzy až do půl druhé ráno.

5

Zdroj: KIVA FOTO

6

Zdroj: KIVA FOTO

Fragile se Soňou Norisovou účinkovali bez jakéhokoliv hudebního doprovodu. Ve stylu doo wop zazpívali známé písně, mezi něž patří například Billy Joelova legendární In The Middle of The Night. Ihned po prvním vstupu se na parketu představili číšníci spolupořadatele akce, cateringové společnosti Valoria s nečekanou taneční choreografií. Po prvním tanečním bloku se hostům otevřel zážitkový raut, který je důležitým základem plesu. Herci a zpěváci, jako je Petr Gazdík, Dušan Vitázek, Lukáš Vlček a Hana Holišová vystoupili jednotlivě s těmi nejoblíbenějšími melodiemi, známými z repertoáru jejich domácí muzikálové scény Městského divadla Brno. Skupina Zatrestband, v čele s temperamentním frontmanem a nadšencem pro swing, hrála k tanci i k poslechu. V druhém tanečním bloku byla k orchestru přizvána Leona Machálková, zpěvačka, jejíž ženský projev ve zpěvu swingových i soulových melodií nadchl naprosto veškeré osazenstvo. Po tomto speciálním představení scénu obsadila show dance formace skupiny Credance známé z finále české talentové soutěže.

4

Zdroj: KIVA FOTO

7

Zdroj: KIVA FOTO

8

Zdroj: KIVA FOTO

Po desáté hodině se dostala na řadu očekávaná, pro událost tohoto typu velmi podstatná, charitativní dražba na podporu Ligy vozíčkářů, střediska Rané péče v Brně, Nadace pro dětský smích a nadace PRO MATĚJE, jejíž předmětem byl dokonce i osobní automobil. Dražba celkem vynesla 440 tisíc korun.

16

Zdroj: KIVA FOTO

17

Zdroj: KIVA FOTO

Po dražbě měli diváci možnost naživo sledovat ledovou show – tvorbu ledové sochy, podobné těm, jimiž byl zdoben celý prostor sálu. Třetí a čtvrtý taneční blok oddělila vycházející a velmi talentovaná muzikálová hvězda Viki Matušová. Několika dalšími vstupy program po půlnoci završili studenti pražské AMU, skupina Neopercussio, ve spolupráci s Martinou Pártlovou. Její pěvecké výkony jednoznačně patřily mezi ty nejzajímavější. Živou produkci zakončil poslední taneční blok a zábava pokračovala do ranních hodin, za doprovodu reprodukované hudby.

14

Zdroj: KIVA FOTO

9

Zdroj: KIVA FOTO

Dramaturgii programu velmi zodpovědně připravila organizující agentura One PR. Bohatou květinovou výzdobu prostoru a hodnotné kytice pro všechny dámy na plese zajistila spoluorganizující společnost Carmen Flora. Všichni zmiňovaní spoluorganizátoři budou v pořádání velkolepých projektů pokračovat i v dalších letech. „Náš ples jednoznačně vyplňuje produkční nedostatky podobných událostí v regionu a na jeho další vývoj se těšíme,“ podotkl ředitel plesu Bedřich Snášel.

3

Zdroj: KIVA FOTO

2

Zdroj: KIVA FOTO

12

Zdroj: KIVA FOTO

13

Zdroj: KIVA FOTO

15

Zdroj: KIVA FOTO

18

Zdroj: KIVA FOTO

19

Zdroj: KIVA FOTO

20

Zdroj: KIVA FOTO

21

Zdroj: KIVA FOTO
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!