Captain Morgan Sherry Oak Finish Spiced Rum

Publikováno: 28.06.2013 16:33 | Jiří Hofbauer

Než v roce 1671 dobyl Sir Henry Morgan Panamu ztratil ze své flotily celkem pět lodí. Tu hlavní The Satisfaction ale uhájil a vstoupil tak do historie jako jeden z nejznámnějších korzárů. V loňském roce se tak po téměř 350 letech našly pozůstatky The Satisfactio, včetně trupu lodě, meče a sudu. Tuhle akci z velké části financoval právě Captain Morgan. K připomenutí legendární bitvy a vítězství uvádí značka Diageo na trh limitovanou edici Captain Morgan Sherry Oak Finish Spiced Rum.

Zavřete oči a přivoňte si – vanilka, černé třešně, dubové dřevo s nádechem melasy, rozinek, karamelek a sušeného ovoce. Na chuti pak ještě vyniká sherry a kakao s lehkým květinovým podtónem.

I když popis zní poměrně sladce, výsledek je skutečně dobře chuťově vyvážený. Oproti klasickému Morganovi je trochu více mazlivější, ale pořád to zůstává pití pro všechny piráty. Pije se tradičně na ledu nebo s colou.

343415-Captain-Morgan-Sherry-Oak-copy-1132x850

Zdroj: Captain Morgan US

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek