Češi milují hokej a věří v cenný kov. Největší oporou je Plekanec

Publikováno: 10.05.2017 19:01 | Lenka Mařanová

Na 81. mistrovství světa v ledním hokeji, které hostí Francie a Německo, bude patřit Česká hokejová reprezentace k favoritům na medaili. Tento názor sdílí jak bookmakeři sázkových kanceláří, tak česká veřejnost. Více než 56 % fanoušků věří v cenný kov, čtvrtina dotázaných si myslí, že parta kolem Jakuba Voráčka a Tomáše Plekance doveze zlato. Právě útočník Montrealu Canadiens je mezi Čechy považován za největší oporu mužstva. Tyto výsledky vyplynuly z průzkumu veřejného mínění společnosti NMS Market Research, který proběhl na začátku května 2017.

První polovina května je vždy pro české sportovní fanoušky svátkem. Tradičně v tomto termínu probíhá hokejové mistrovství světa, které každoročně patří mezi to nejsledovanější, co vám může České televize nabídnout. Oblíbenost ledního hokeje potvrzují i výsledná data z průzkumu, ze kterých plyne, že 72 % Čechů bude mistrovství světa sledovat, přičemž přímé přenosy si nenechá ujít více než 55 % dotázaných.

Žně během hokejového mistrovství očekávají i sázkové kanceláře. Objem přijatých sázek v květnu pravidelně roste. 37 % fanoušků v průzkumu uvedlo, že si na hokejové mistrovství alespoň jednou vsadí. Dominantní postavení má na českém trhu sázková kancelář Tipsport, kde si tiket vypíše více než polovina (61 %) sázejících.

Víra v českou hokejovou reprezentaci je letos vyšší jak v předchozích letech. Svůj podíl na tom určitě má šest posil ze zámoří. David Pastrňák je česká hokejová kometa a v letošním ročníku nejlépe střílející Čech v NHL. Velké jméno si v nejprestižnější hokejové lize světa již stihl udělat i Jakub Voráček a především Tomáš Plekanec, na kterého čeští fanoušci spoléhají. Druhým mužem, který má u Čechů velkou podporu je brankář Detroitu Red Wings Petr Mrázek, třetí místo v žebříčku fanouškovské důvěry obsadil právě Jakub Voráček.

Podle Čechů je ale ještě větším kandidátem nejen na zisk medaile, ale také na mistrovskou trofej, tým Kanady. Druhý adept na cenný kov je právě česká hokejová reprezentace, podle respondentů by měl na stupních vítězů stát také tým Ruska. Našim východním sousedům ze Slovenska se naopak vůbec nevěří. V semifinálovou účast týmu Zdena Cígera věří pouhých 6 % respondentů.

Kdo podle Čechů bude patřit mezi opory reprezentace?

3 nejočekávanější opory týmu

Obra_zek1

Zdroj: NMS Market Research
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!