Nejlepší české krejčovské salóny

Publikováno: 20.06.2014 00:59 | Aktualizace: 26.12.2014 09:00 | Václav F. Mensa

Čeští návrháři možná nedosahují výšin pařížských haute couture. Naši obuvníci budou těžko soupeřit s Loake. Stejně tak i naše krejčovské salony možná nemají slávu a tradici těch na londýnské Savile Row. Ale v kvalitě si nezadají. Proč tedy létat pro obleky přes průliv když si skvělý a nadčasový kus pořídit i zde? Projděte se s námi nejlepšími salony v zemi a zapište si adresy.

Knize

Krejčovství založené roku 1858 Josefem Knížetem si za sto padesát let tradice a provozu získalo renomé světového významu. Ale ne u nás. U nás Knize oblékal gentlemany až do 2. světové války. Během ní však musel své pobočky zavřít. Vrátil se až v roce 2012. Salon obléká kupříkladu knížete Schwarzenberga či režiséra Quentina Tarantina. Salón se nově zabydlel v Pánské pasáži v Praze. Při návštěvě v téměř starosvětském interiéru vám se vším poradí, vysvětlí a společně tak vyberete nejlepší možnost. Pokud si nechcete nechat ušít oblek ale něco z prvorepublikového luxusu chcete, zvolte jeden z parfémů této značky.

salony_knize

Zdroj: Pánská pasáž

Le Premier

Mezi nové nicméně skvělé salóny patří rozhodně i Le Premier. Zakladatel Jakub Lohniský vám sám vezme míry a poradí s výběrem. Le Premier využívá metodu made-to-measure. Na rozdíl od od tradičnějšího bespoke je MTM rychlejší a pohodlnější. Na začátku vás změří a dle vašich tělesných proporcí upravují už rozešitý oblek. V Le Premier máte na výběr z pěti set vzorů látky, osmi různých podšívek a skvělým nádavkem je možnost vypracování monogramu. To je však vhodné spíše na košile, které vám zde také ušijí na míru. Zajděte do Le Premier v Pánské pasáži, zvolte si oblek a do měsíce jej máte. A nejen oblek. Nový look, nové sebevědomí a brnění ve kterém můžete do každodenních bitev.

salony_lepremier

Zdroj: Pánská pasáž

Galard

Krejčovství Galard se dlouhými lety tradice nerovná salonům výše zmíněným, avšak kvalitou mnohé předčí. Malý obchod s košilemi začínající v Brně má dnes dvě provozovny a uvažuje o pobočkách v zahraničí. Na stylu této značky je znát kvalita, elegance ale i pokroková modernizace. Střihy jsou svěží a čisté. Jakmile si řeknete, jak přesně má oblek vypadat, dostanete oblek svých snů. Šije se ručně se zaujetím pro detail, který je důležitý pro naprosto dokonalý look. V salónu Galard vám ušijí na míru i košile, pomohou vybrat nejlepší kravaty, kapesníčky do kapsy saka či exkluzivní boty Loake.

salony_galard

Zdroj: Michael Tomeš, E15

Adam Steiner

Krejčovství v naší zemi velmi známé prošlo za 70. let svého provozu mnoha změnami. Různí majitelé, politická zřízení i jména se střídali ale touha po kvalitě a nejlepší servis pro moderní gentlemany zůstal. V salonu vám ušijí oblek jen z těch nejlepších materiálů od firem Scabal či Dormeuil. To už je jistá záruka kvalita. A ve spojení s exkluzivní krejčovskou prací se vám dostane nestárnoucího kusu oděvu, který padne i po dvaceti letech. V sortimentu je i skvělé sportovní avšak neuvěřitelně stylové oblečení na golf a další elegantní sporty. Domluvte si schůzku a investujte.

salony_adam

Zdroj: Tumblr

Investice do obleku je jistou připomínkou luxusních, zlatých časů kdy neexistoval fast food, fast sex nebo fast fashion. Auta možná také nebyla fast ale gentlemanství, kvalita a styl bylo dostatečným vynahrazení. Pokračujte v tradici mužů, kteří věděli jak je padnoucí oblek důležitý.

Poznámka redakce: Pořadí jednotlivých krejčovských salónů je čistě náhodné. Pořadí nevyjadřuje kvalitativní hodnocení nabízených služeb a produktů jednotlivých salónů.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!